Sold
Prof. Dr. Obbinkstraat 149423 PR Hoogersmilde (Gem. Midden-Drenthe)Hoogersmilde-Centrum
€ 495,000 k.k.
- 182 m²living area
- 480 m²plot size
- 4bedrooms
- Cenergy label
Sales history
- Listed since
- July 8, 2025
- Date of sale
- October 2, 2025
- Term
- 2½ month
Description
Op zoek naar rust, ruimte en comfort? Deze vrijstaande woning in het groene Hoogersmilde heeft het allemaal! Met een ruime woonkeuken, vier slaapkamers, een sfeervolle overkapping en een fraai aangelegde tuin op het westen geniet je hier elke dag van het buitenleven. En met het Drents-Friese Wold om de hoek woon je hier midden in de natuur, met alle voorzieningen toch binnen handbereik.
Je woont hier in het rustige en groene Hoogersmilde, een vriendelijk dorp in de provincie Drenthe. De omgeving kenmerkt zich door ruimte, natuur en een gemoedelijke sfeer. Op korte afstand ligt het Drents-Friese Wold, een prachtig natuurgebied waar je kunt wandelen, fietsen en ontspannen. Voorzieningen zoals basisscholen en winkels zijn in de buurt, en grotere plaatsen zoals Smilde, Beilen en Assen zijn goed bereikbaar met de auto.
INDELING VAN DE WONING
Begane grond: Vanuit de entree/hal stap je de bijkeuken in, hier vind je de wasmachineaansluiting en extra bergruimte. Aangrenzend de ruime woonkeuken voorzien van grotendeels originele inbouwapparatuur o.a. koelkast, oven, magnetron en wasemkap uit ca. 1996 en een vaatwasser. Aangrenzend aan de keuken is een gezellige overkapping, waar je heerlijk beschut buiten kunt zitten. De woonkamer is ruim, licht en voorzien van een pellet kachel (---) die zorgt voor extra warmte en sfeer. Vanuit de woonkamer kijk je uit op de voortuin.
Eerste verdieping: in 2009 veel werk verzet, vrijwel de hele verdieping (op de vloer na) is toen vernieuwd en opnieuw ingedeeld. Je vindt hier over een overloop, vier slaapkamers en een nette badkamer voorzien van een douchecabine, wastafelmeubel en toilet. De badkamer is voorzien van vloerverwarming.
Tweede verdieping: via een vlizotrap bereik je de zeer royale vliering (over het hele huis) die genoeg bergruimte biedt.
TUIN
De tuin beschikt over een ruime schuur/garage met vliering, een dubbele overkapping, waar tussenin een verblijf gecreëerd is, die dienst kan doen als slaap cq werkplek. De fraai aangelegde achtertuin, gelegen op het westen, is via de garage bereikbaar en biedt volop mogelijkheden voor tuinliefhebbers.
Aan de voorzijde vind je een verzorgde voortuin en een oprit met parkeergelegenheid op eigen terrein.
BIJZONDERHEDEN
* Vloerverwarming in de badkamer;
* Het platte dak van de overkapping en van de dakkapel zijn vernieuwd in 2022;
* Mooie ruime tuinoverkapping;
* In 2025 zijn de oude voegen van de woning vervangen door nieuw voegwerk, gereinigd en geïmpregneerd, door een erkend voegbedrijf.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 495,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,720
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1962
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 182 m²
- Other space inside the building
- 5 m²
- Exterior space attached to the building
- 21 m²
- External storage space
- 31 m²
- Plot size
- 480 m²
- Volume in cubic meters
- 718 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, underfloor heating, and washstand
- Number of stories
- 2 stories, a loft, and a basement
- Facilities
- Optical fibre, mechanical ventilation, passive ventilation system, and TV via cable
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and insulated walls
- Heating
- CH boiler and pellet burner
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Kombi Kompakt (gas-fired combination boiler from 2018, in ownership)
Cadastral data
- SMILDE C 2970
- Cadastral map
- Area
- 480 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 218 m² (14.50 metre deep and 15.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the west with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Loft and electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
4,776x
Viewed
56x
Saved
8-7-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




