Sold
- 67 m²living area
- 60 m²plot size
- 3bedrooms
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- October 10, 2025
- Date of sale
- October 29, 2025
- Term
- 2 weeks
Description
Volop sfeer, licht en karakter aan de Waterhoenstraat
Welkom bij Waterhoenstraat 20 in Sneek! Wat een pareltje is dit.
Een sfeervolle tussenwoning uit 1908, tot in de puntjes vernieuwd en helemaal klaar voor nu. Hier stap je binnen in een huis dat bruist van karakter, met een eigentijdse uitstraling, heerlijke lichtinval en verrassend veel ruimte.
De ligging? Die is ronduit fantastisch. Deze woning bevindt zich aan het geliefde Spoordok, een van de meest gewilde plekjes van Sneek. Een rustige straat met een vriendelijke sfeer, op loopafstand van de binnenstad, winkels én het water. Hier woon je met het stadse gemak van alles dichtbij, maar met de rust van een sfeervolle buurt — precies zoals je het wilt.
Aankomst en entree
De charmante gevel nodigt uit om binnen te stappen, en zodra je dat doet voel je het meteen: dit huis heeft iets bijzonders.
De hal is licht en verzorgd, met een nieuwe trap die direct in het oog springt. Tussen de hal en de woonkamer bevinden zich stijlvolle schuifdeuren — een prachtig detail dat de jaren ’30-sfeer versterkt én zorgt voor een speelse afscheiding. Onder de trap bevindt zich slimme bergruimte — handig én netjes weggewerkt.
Wonen en koken
De woonkamer is er eentje om verliefd op te worden. De hoogte van 3,20 meter zorgt voor een heerlijk ruimtelijk gevoel, terwijl de PVC vloer en het houten lattenpaneel zorgen voor een eigentijdse, warme uitstraling. De nieuwe beglazing aan de voorzijde maakt het binnen extra licht en comfortabel.
De keuken is fris en eigentijds — voorzien van een inductiekookplaat, vaatwasser en afzuiging met filter. Hier kook je met plezier, of je nu uitgebreid dineert met vrienden of snel iets bereidt na een drukke dag. Alles klopt: praktisch, stijlvol en uitnodigend.
Achter de keuken vind je de bijkeuken, met aansluitingen voor wasmachine en toilet. Slim bedacht, praktisch ingedeeld en met extra opbergruimte boven het toilet — elk detail is goed doordacht.
Eerste verdieping
Boven word je verrast door de fijne indeling en het gevoel van ruimte. Aan de achterzijde ligt de moderne badkamer — fris, stijlvol en voorzien van een dubbele wastafel. Aangrenzend bevindt zich een slaapkamer.
Aan de voorzijde van de woning liggen nog twee slaapkamers, allebei met een mooie lichtinval en verzorgde afwerking. Of je nu een thuiswerkplek, kinderkamer of logeerkamer wilt: het kan hier allemaal.
De vernieuwde dakkapel zorgt bovendien voor extra hoogte, licht en comfort op deze verdieping.
Extra’s
Het dak is volledig vernieuwd én geïsoleerd. De dakkapel is recent geplaatst en strak afgewerkt. Kortom: dit huis is met liefde en zorg gemoderniseerd — hier hoef je écht alleen nog maar te verhuizen.
Pluspunten op een rij
- Charmante, compleet vernieuwde tussenwoning uit 1908.
- Gelegen aan het geliefde Spoordok — rustig, centraal en sfeervol.
- Hoge plafonds van 3,20 meter: heerlijk ruimtelijk gevoel.
- Strakke PVC vloer en stijlvol houten lattenpaneel.
- Nieuwe dakkapel en volledig vernieuwd, geïsoleerd dak.
- Moderne keuken met inductie, vaatwasser en afzuiging met filter.
- Bijkeuken met toilet en wasmachineaansluiting.
- Drie slaapkamers.
- Mooie, moderne badkamer met dubbele wastafel.
- Energielabel A.
Samenvatting
Waterhoenstraat 20 in Sneek is zo’n woning waar je direct enthousiast van wordt.
Van het hoge plafond tot de nieuwe dakkapel, van de moderne keuken tot de frisse badkamer — alles is met oog voor detail en gevoel voor stijl vernieuwd. En dat allemaal op een toplocatie aan het Spoordok, waar karakter, rust en stadsleven samenkomen.
Hier woon je niet zomaar, hier lééf je.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 289,500 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,321
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1908
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 67 m²
- Plot size
- 60 m²
- Volume in cubic meters
- 244 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Double sink and toilet
- Number of stories
- 2 stories
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, energy efficient window, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas (gas-fired combination boiler from 2021, in ownership)
Cadastral data
- SNEEK A 3223
- Cadastral map
- Area
- 60 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Garden
- Front garden
- Front garden
- 18 m² (3.30 metre deep and 5.60 metre wide)
- Garden location
- Located at the southeast
Parking
- Type of parking facilities
- Resident's parking permits
Popularity
8,370x
Viewed
115x
Saved
10-10-2025
On Funda
Neighborhood

Hemdijk
Sneek- Residents
- 1,230
- Family with children
- 33%
- Avg. asking price / m²
- € 3,522
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




