Sold
M.A. de Ruyterstraat 13572 XM UtrechtZeeheldenbuurt, Hengeveldstraat en omgeving
€ 1,050,000 k.k.
- 145 m²living area
- 3bedrooms
- Benergy label
Sales history
- Listed since
- January 10, 2025
- Date of sale
- April 17, 2025
- Term
- 3 months
Description
Stap binnen in deze hoogwaardig gerenoveerde benedenwoning met een tuin van ca. 68 m²! Gelegen in de charmante ‘Zeeheldenbuurt’. Dit unieke pand combineert authentieke details met moderne afwerking en straalt kwaliteit en karakter uit. Dankzij de twee ingangen is de benedenwoning optimaal te gebruiken als twee aparte woningen, ideaal voor dubbele bewoning of verhuur. Toch is het, door een eenvoudige aanpassing zoals het terugplaatsen van de trap, moeiteloos weer om te vormen tot één royale woning.
De ligging is onovertroffen: op korte afstand van het bruisende stadscentrum, nabij het prachtige Griftpark, met handige toegang tot uitvalswegen en voldoende parkeergelegenheid. De benedenwoning is niet alleen een thuis, maar een meesterwerk van vakmanschap en oog voor detail, gecreëerd door een specialist met passie voor perfectie.
INDELING:
SOUTERRAIN:
Entree met vestibule en ruime hal, voorzien van een vaste kast met CV-opstelling. Aan de voorzijde bevindt zich een ruime slaapkamer met vaste kast. De woonkamer biedt toegang tot een fijn terras via een schuifpui. De halfopen keuken is voorzien van hoogwaardige inbouwapparatuur en biedt directe toegang tot de badkamer met inloopdouche, toilet en wastafel. De badkamer heeft eveneens een deur naar het terras.
BEL ETAGE:
Entree met vestibule en ruime hal. De woonkamer straalt klasse uit met sfeervolle details zoals klassieke en suite deuren, vaste kasten en een elegante schouw. Vanuit de woonkamer bereik je de tweede slaapkamer met openslaande deuren naar het balkon. Aansluitend bevindt zich de badkamer met douche, toilet en wastafel. De keuken, eveneens voorzien van hoogwaardige inbouwapparatuur, geeft toegang tot de derde slaapkamer en het balkon.
BUITENRUIMTE:
Het souterrain beschikt over een ruime achtertuin van ca. 68 m², compleet met een praktische berging. De bel-etage heeft een fijn balkon op het zuiden, wat zorgt voor optimale zonligging.
OMGEVING:
De M.A. de Ruyterstraat is een rustige straat met een statige uitstraling, gelegen in de geliefde Zeeheldenbuurt. De wijk staat bekend om zijn karakteristieke panden en grenst aan het groene Griftpark. Binnen enkele minuten sta je op de Biltstraat, die naadloos overgaat in het bruisende hart van Utrecht.
In de directe omgeving vind je diverse basisscholen, kinderdagverblijven, lokale speeltuinen, groenvoorzieningen, winkels en horeca op loopafstand. Ook de bereikbaarheid is uitstekend, met snelle toegang tot uitvalswegen en openbaar vervoer. Dit maakt de Zeeheldenbuurt de perfecte balans tussen stedelijke dynamiek en rustig wonen.
FLEXIBILITEIT IN GEBRUIK:
Op dit moment is de woning optimaal ingericht voor dubbele bewoning, met twee volwaardige woonlagen en aparte ingangen. Echter, door een eenvoudige aanpassing zoals het terugplaatsen van de trap, is de woning moeiteloos om te vormen tot één royaal familiehuis. Deze flexibiliteit biedt een unieke meerwaarde voor zowel eigen gebruik als investeringsdoeleinden.
KENMERKEN & BIJZONDERHEDEN:
De woning is met grote zorgvuldigheid gerenoveerd en voorzien van hoogwaardige materialen en oog voor detail:
– Originele leeuwenkopjes boven de kozijnen zijn met de hand gereconstrueerd, in beton gegoten en opnieuw geplaatst
– Dakgoot volledig vervangen, inclusief gootklossen
– De gevel is opnieuw uitgehakt, gereinigd en gevoegd met knip- en snijvoegen voor een authentieke uitstraling
– De trap naar de bel-etage is vernieuwd met een betonconstructie en hardstenen treden
– De trap naar het souterrain is opnieuw gemetseld en afgewerkt met een terrazzo vloer
– Ramen en kozijnen zijn vervangen voor een moderne en duurzame uitstraling
– Het balkon is volledig vervangen en versterkt met een staalconstructie
– Soutterain energielabel C - Bel etage energielabel B
Op de bel-etage zijn de ornamenten plafonds gerestaureerd tot hun oorspronkelijke pracht en de kamer-en-suite is geheel vernieuwd, inclusief al het lijstwerk, wat zorgt voor een klassieke sfeer.
In het souterrain is de vloer uitgegraven en opgebouwd met 20 cm hydrokorrels, voorzien van een drainagesysteem en afgewerkt met een gewapende betonvloer. Een tussenmuur is compleet vervangen en opnieuw gemetseld op een stevige betonplaat met palen.
UNIEK AAN DEZE WONING:
Dit pand is niet zomaar een woning, maar een uniek meesterwerk. De balans tussen klassieke charme en moderne luxe maakt dit een plek waar wonen een ervaring op zich wordt. Nu optimaal te gebruiken als twee aparte woningen, maar met minimale aanpassingen eenvoudig om te vormen tot één royale familiewoning.
De combinatie van een perfecte locatie, hoogwaardige afwerking en doordachte indeling maakt dit tot een woning die je gezien moet hebben.
Maak snel een afspraak voor een bezichtiging en ervaar zelf de ongeëvenaarde charme van dit bijzondere pand. Dit is wonen in perfectie!
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 1,050,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 7,241
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 50.00 per month
Construction
- Type apartment
- Double ground-floor apartment
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1893
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 145 m²
- Exterior space attached to the building
- 11 m²
- External storage space
- 6 m²
- Volume in cubic meters
- 519 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, 2 toilets, 2 sinks, and shower
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Optical fibre and mechanical ventilation
Energy
- Energy label
- B
- Insulation
- Double glazing and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired combination boiler, in ownership)
Cadastral data
- ABSTEDE C 7843
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 68 m² (10.25 metre deep and 6.65 metre wide)
- Garden location
- Located at the south
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- No
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- No
- Building insurance
- Yes
Popularity
13,524x
Viewed
140x
Saved
10-1-2025
On Funda
Neighborhood

Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat en omgeving
Utrecht- Residents
- 3,300
- Family with children
- 16%
- Avg. asking price / m²
- € 7,011
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




