Sales history
- Listed since
- March 13, 2025
- Date of sale
- April 1, 2025
- Term
- 2 weeks
Description
Welkom in ons fijne huis aan de Vondellaan in Utrecht! Een woning die het beste biedt van twee werelden, de nabijheid van de levendige binnenstad en een oase van rust dankzij de grote tuin waar de vogels fluiten en altijd wel een plekje zon te vinden is. Kortom: Utrecht op zijn best!
De volledig gerenoveerde en karakteristieke woning bevindt zich in de Dichterswijk, op korte afstand van station Vaartsche Rijn, de gezellige Twijnstraat, het bruisende Ledig Erf en de hotspots op het Rotsoord. De buurt biedt volop gezelligheid met diverse restaurants op loopafstand (de Pomp, Leen, Orloff aan de Kade, de Watertoren), meerdere lage scholen, sportscholen, een yogastudio, fietsenmaker, (delicatesse) winkels, twee supermarkten om de hoek, een warme bakker en een groenteboer.
Waar je enerzijds binnen een paar minuten op de Wester- en Oosterkade wandelt, bevind je je anderzijds binnen 10 minuten fietsen of hardlopen helemaal ‘buiten’ tussen de eeuwenoude bomen van Amelisweerd en Rhijnauwen. Onderweg haal je er verse groenten en fruit bij de boer of scoor je een vers brood bij Vroeg. Er is genoeg parkeergelegenheid voor de deur en de ringweg Utrecht met aansluitingen naar de A2, A12 en 27 is eenvoudig te bereiken.
Uniek is de grote tuin van 160 m2 waar niet alleen een berk, maar ook een appel-, peren- vijgen- en walnotenboom te vinden is. De tuin is te bereiken via één van de slaapkamers aan de achterkant van het huis (openslaande deuren), de woonkamer (openslaande deuren) en de keuken (achterdeur). De tuin is tevens te bereiken via een achterom zodat je er ook met de fiets kan komen. Het is er stil en je ontwaakt door het gefluit van de vogels. Roodborstjes, merels, een bonte specht en een Vlaamse gaai behoren tot de vaste gasten. Je komt helemaal tot rust in één van de verschillende zitjes of aan de lange tuintafel. Hoewel de tuin op het noordwesten ligt, is er doordat deze zo diep is altijd wel ergens zon te vinden en is het er op de hete dagen lekker koel. Er staan bovendien twee grote schuren in, waarvan er één geïsoleerd is en voorzien van verwarming en stromend water.
De woning is in 2023 volledig gerenoveerd met behoud van originele details zoals de erker, de oorspronkelijke en suite deuren en deuren met glas in lood. Er is vloerverwarming aangelegd en de gehele woning is voorzien van een nieuwe vloer waardoor het erg comfortabel aanvoelt. Daarnaast is niet alleen een nieuwe keuken, maar ook een nieuwe badkamer geplaatst. Alle muren zijn opnieuw gestuct, de plafonds geïsoleerd, het houtwerk geschilderd en er zijn horren en nieuwe raamdecoratie aangebracht. Een woning kortom die direct te betrekken en instap klaar is.
Indeling:
Je bereikt het huis via de grote voortuin (circa 40 m2) waar genoeg ruimte is om op een bankje in de zon te zitten en fietsen te stallen. Je komt binnen in een gang met originele tegeltjes die leidt naar een ruime hal welke toegang biedt tot de drie (slaap)kamers, de keuken, de woonkamer en de badkamer. De keuken is zoals gezegd nieuw en voorzien van de nieuwste inbouw apparatuur. Omdat er een inductiekookplaat is ingebouwd hoeft niet meer te worden gekookt op gas. Omdat de keuken is doorgebroken kan er worden gekookt terwijl er ook contact mogelijk is met de gasten aan de eettafel in de woonkamer. Ook de badkamer is onlangs geheel vernieuwd en voorzien van een inloop (stort)douche, wastafel met meubel en een toilet. De twee grote schuren bieden volop ruimte om een wasmachine en droger neer te zetten, zodat de kamers in het huis kunnen worden gebruikt om te slapen, te studeren, te werken, of een inloopkledingkast te creëren. Omdat overal horren zijn aangebracht kunnen bij mooi weer de deuren naar de tuin worden opengezet zodat de leefruimte wordt verlengd met het brede terras.
Kortom: een super fijn huis op een toplocatie waar wij ontzettend gelukkig hebben gewoond en warme herinneringen aan zullen houden.
Bijzonderheden:
- Diepe en zonnige achtertuin van 160 m2
- Bouwjaar 1938
- Volledig gerenoveerd in 2023
- Moderne keuken (2023)
- Moderne badkamer (2023)
- Binnenschilderwerk 2023
- Nieuwe plafonds, incl. isolatie
- 3 slaapkamers
- Nieuwe C.V. ketel geplaatst in 2023
- Geïsoleerd glas HR++ (voorzijde) en HR+ (achterzijde)
- Vloerverwarming
- De woning heeft een energielabel C
- 2 grote schuren
- Actieve VvE; de servicekosten bedragen € 215,- per maand
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 635,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,902
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 215.00 per month
Construction
- Type apartment
- Ground-floor apartment (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1938
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 92 m²
- External storage space
- 15 m²
- Volume in cubic meters
- 351 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 1 story
- Facilities
- Optical fibre, mechanical ventilation, and TV via cable
- Located at
- Ground floor
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Energy efficient window and floor insulation
- Heating
- CH boiler and complete floor heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Xtreme (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- CATHARIJNE D 8008
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 160 m² (18.00 metre deep and 8.80 metre wide)
- Garden location
- Located at the northwest with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 215.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
4,552x
Viewed
95x
Saved
13-3-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




