Sold
Wateren 13-F8438 SB WaterenVerspreide huizen Zorgvlied
€ 275,000 k.k.
- 52 m²living area
- 1bedroom
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- February 4, 2025
- Date of sale
- March 11, 2025
- Term
- 5 weeks
Description
Begane grond appartement met eigen tuin
De karakteristieke, Oude school van Wateren is de afgelopen jaren verbouwd tot een prachtig appartementencomplex voor een woongemeenschap. De relatief nieuwe woongemeenschap ligt aan de rand van Nationaal Park het Drents Friese Wold. Naast dat iedereen een eigen appartement heeft, zijn er ook een riante tuin en diverse, algemene ruimtes als een gezamenlijke woonkamer, logeerkamer met eigen badkamer, wasruimte en bergingen waar u ook voor 1/9 deel eigenaar van bent.
Het verzorgde appartement ligt op de begane grond en heeft aan de voor- en zijkant een eigen tuin. Het appartement is opgeleverd in 2023. De huidige eigenaar heeft alles met zorg uitgekozen en het is een heel aantrekkelijk geheel geworden. Het comfortabele appartement is voorzien van vloerverwarming en heeft een energielabel A.
Naast de eigen tuin is er aan de achterzijde van het complex een zeer ruime tuin met vijverpartij, moestuin e.d. De woongemeenschap staat nog in de kinderschoenen, maar er zijn nog tal van mooie plannen.
De kleinschalige woongemeenschap bestaat uit 9 levensloopbestendige appartementen. Ieder appartement is zelfstandig, maar het complex biedt de mogelijkheid om er vrijwillig voor te kiezen om met of zonder elkaar tijd door te brengen in de gemeenschappelijke woonkamer of de heerlijke tuin.
De woongemeenschap ligt aan een plattelandsweg, op korte afstand van de uitgestrekte natuur. Het appartement is een ideale uitvalslocatie om te gaan fietsen, mountainbiken, wandelen en vogels te kijken.
Maak gerust vrijblijvend een afspraak voor een bezichtiging.
Indeling:
Begane grond:
Het appartement is zowel via de hoofdingang als een entree aan de voorzijde bereikbaar. Entree met modern toilet en CV kast. Fijne woonkamer (ca. 29 m²) met prettige lichtinval, tuindeuren en een fantastisch vrij uitzicht. Open keuken met moderne keukeninrichting voorzien van inbouwapparatuur als vaatwasser, oven, koelkast e.d.. Slaapkamer (ca. 11m²) met schuifdeur naar de comfortabele badkamer met douche en wastafel.
Algemeen:
Bouwjaar: het oorspronkelijk bouwjaar van de school is 1920; het appartement is in 2022 gerealiseerd
Woonoppervlakte ca. 52 m², overige inpandige ruimte ca. 0 m², gebouwgebonden buitenruimte ca. 0 m², externe buitenruimte ca. 0 m², inhoud ca. 172 m³;
Het appartement is volledig geïsoleerd en heeft energielabel A.
Verwarming en warmwatervoorziening door middel van CV-ketel.
Goed om te weten:
- De woongemeenschap kent geen officiële ballotage, maar er is wel een kennismaking met medebewoners om te ontdekken of aan de kernwaarden als betrokkenheid, flexibiliteit, lichtheid, humor, respect, integriteit, zelfreflectie en dienstbaarheid kan worden voldaan.
- Er is een externe VvE-beheerder (Pandgarant).
- Bijdrage VvE € 151,- per maand.
- De vergunning voor de verbouwing van het gebouw is conform Bouwbesluit 2012.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 275,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,288
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 171.00 per month
Construction
- Type apartment
- Ground-floor apartment
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1920
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 52 m²
- Volume in cubic meters
- 172 m³
Layout
- Number of rooms
- 2 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower and sink
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Mechanical ventilation
- Located at
- Ground floor
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- DIEVER A 2404
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Outside the built-up area, rural and unobstructed view
- Garden
- Front garden
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 171.00 per month)
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
4,103x
Viewed
38x
Saved
4-2-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




