Sold
De Brauwstraat 13443 TE WoerdenSchilderskwartier
€ 850,000 k.k.
- 171 m²living area
- 329 m²plot size
- 5bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- October 1, 2025
- Date of sale
- October 31, 2025
- Term
- 4 weeks
Description
Sfeervol en uniek jaren ’30 huis met karakter, ruimte en mogelijkheden!
Op een steenworp afstand van het centrum staat deze prachtige jaren ’30 halfvrijstaande hoekwoning, dat u direct omarmt met zijn charme en authenticiteit. Met een royaal woonoppervlak van circa 170 m², originele details en een aparte opgang voor bijvoorbeeld een praktijk of kantoor aan huis, biedt deze woning niet alleen een warm thuis maar ook volop mogelijkheden voor werken en wonen in één.
Wonen met karakter
Bij binnenkomst vallen meteen de karakteristieke elementen op: de hoge plafonds, de stijlvolle erker en de grote ramen die zorgen voor een zee van licht. In de hal tref je een trapkast, een moderne toiletruimte met wandcloset, de trap naar de eerste verdieping en toegang tot de woonkamer, bijkeuken en berging.
De bijkeuken is praktisch ingericht met een wastafel en aansluitingen voor wasmachine en droger. Vanuit hier loop je door naar de berging met opstelplaats voor de cv-ketel en genoeg ruimte voor je fietsen. Vanuit de berging heb je toegang tot de heerlijke ruime tuin.
De woonkamer ademt sfeer met prachtige glas-in-looddetails, openslaande deuren en een gezellige gashaard. De iets lager gelegen woonkeuken is een fantastische plek en vormt het hart van het huis: modern afgewerkt, met vier lichtkoepels die zorgen voor extra daglicht. Ook hier geven openslaande deuren toegang tot de tuin.
Aangrenzend bevindt zich de werkkamer en doorgang naar de ruimte die dankzij de aparte opgang ideaal is voor een praktijk, atelier of kantoor aan huis – zónder in te leveren op privacy in de rest van de woning. Boven deze ruimte bevindt zich nog een multifunctionele kamer met kunststof dakkapel: perfect als studio, extra slaapkamer of hobbyruimte.
Eerste verdieping
De overloop geeft toegang tot drie slaapkamers, waarvan twee met vaste kasten en een wastafelmeubel. De badkamer is stijlvol en voorzien van een ligbad met douche en een wastafelmeubel. Daarnaast is er een aparte toiletruimte met fontein en een fraai glas-in-lood raam dat voor een subtiel authentiek accent zorgt. Dankzij de slimme indeling biedt deze verdieping ruimte en privacy voor elk gezinslid.
Tweede verdieping
Op de tweede verdieping bevindt zich een vierde slaapkamer, eveneens met vaste kasten en dakramen die zorgen voor een prettige lichtinval. Deze ruimte is uitstekend geschikt als logeerkamer, werkkamer of extra bergruimte.
Buiten genieten én praktisch gemak
In de ruime tuin is het goed toeven: een zonnige plek om te ontspannen, een cool-down onder de buitendouche (warm/koud), dineren met vrienden of gewoon in alle rust een boek te lezen in de zithoek. Uniek voor deze locatie: de woning beschikt over twee eigen parkeerplaatsen op eigen terrein. Nooit meer zoeken naar een plekje in een jaren dertig wijk, terwijl u toch vrijwel direct in het bruisende centrum staat.
Extra pluspunt: de goten en het overstek zijn uitgevoerd in onderhoudsarm keralit en ook de dakkapellen zijn van kunststof. Hierdoor heeft u nauwelijks onderhoud en blijft het huis zijn frisse uitstraling behouden.
Locatie
Het huis ligt in een rustige straat met speelruimte voor kinderen, maar toch op loopafstand van winkels, restaurants, scholen en openbaar vervoer. Een ideale combinatie van centraal wonen en toch de rust en ruimte die u zoekt in een fijne woonomgeving.
Een huis met mogelijkheden
Deze bijzondere jaren ’30 halfvrijstaande hoekwoning, omheind met een prachtig onderhoudsarm hekwerk, is meer dan alleen een woning. Het is een plek met sfeer, karakter en toekomst. Of u nu valt voor de authentieke details, de royale ruimte, de flexibiliteit van de aparte opgang met zijn mogelijkheden of de luxe van twee eigen parkeerplaatsen: dit huis heeft het allemaal en kan zomaar uw droomhuis zijn.
Kom kijken en ervaar zelf de unieke combinatie van een authentiek jaren”30 huis met charme, comfort en mogelijkheden.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 850,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,971
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Mansion, semi-detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1937
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 171 m²
- Other space inside the building
- 15 m²
- Plot size
- 329 m²
- Volume in cubic meters
- 663 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Bath and washstand
- Number of stories
- 3 stories
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Vaillant (2015, in ownership)
Cadastral data
- WOERDEN B 3499
- Cadastral map
- Area
- 329 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 113 m² (7.38 metre deep and 15.25 metre wide)
- Garden location
- Located at the northwest
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
7,766x
Viewed
74x
Saved
30-9-2025
On Funda
Neighborhood

Schilderskwartier
Woerden- Residents
- 6,105
- Family with children
- 36%
- Avg. asking price / m²
- € 4,819
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




