Generaal Foulkesweg 856703 DA WageningenHamelakkers
€ 1,349,000 k.k.
- 265 m²living area
- 1,710 m²plot size
- 4bedrooms
Eye-catcherVilla "Diedenhof" wonen in een droom van historie en natuur
Description
Villa "Diedenhof" wonen in een droom van historie en natuur
Wonen, werken en leven in stijl – deze monumentale villa aan één van de meest betoverende lanen van Wageningen met een uitzonderlijk diepe tuin biedt een zeldzame combinatie van mogelijkheden. Of u nu op zoek bent naar een royaal gezinshuis, een inspirerende plek om wonen en werken te combineren, of zelfs een woning die zich leent voor dubbele bewoning met twee gezinnen: hier kan het allemaal.
Gebouwd in 1909 onder regie van architect Koudijs in de romantische Kaapse stijl, ademt deze monumentale woning charme, karakter en historie. Dit is geen gewoon huis, maar een iconisch en beeldbepalend pand waar de tijd met respect lijkt stil te staan, terwijl de toekomst alle ruimte biedt.
Met een woonoppervlakte van ruim 265 m² en een rijkdom aan originele stijlkenmerken – zoals sierlijke glas-in-loodramen, authentieke tegels, hoge plafonds en verfijnde details – vormt deze villa de perfecte basis voor het realiseren van een droomwoning. Een zeldzame kans waar modern comfort en duurzaamheid harmonieus kunnen samengaan met het behoud van haar ziel. De villa is aangewezen als gemeentelijk monument en vraagt om een zorgvuldige restauratie die recht doet aan haar elegante oorsprong.
De ligging is al even indrukwekkend. Bovenaan de Wageningse Berg, op een royaal en bosrijk perceel van maar liefst 1.710 m², met een ongekend diepe tuin waarin oude bomen elk seizoen een nieuw decor creëren. Aan de overzijde bevinden zich het prachtige Belmonte Arboretum en de historische Holleweg, met wortels in de Romeinse tijd. U wandelt vanuit uw eigen tuin direct de natuur in, terwijl de stadse gezelligheid om de hoek ligt. Op korte afstand liggen de uiterwaarden van de Neder-Rijn, de bossen van Oranje-Nassau Oord en het levendige centrum van Wageningen. Hier woont u in alle rust en privacy, midden in het groen, met alle voorzieningen binnen handbereik.
Wageningen staat bekend om haar groene karakter, academische sfeer en internationale gemeenschap. De stad biedt een rijke historie, een levendig cultureel aanbod en een breed scala aan cafés, restaurants en winkels. Met goede scholen, sportfaciliteiten en natuurgebieden in de directe omgeving is dit een ideale woonplek voor gezinnen en liefhebbers van rust en ruimte.
Ondanks de serene ligging is de bereikbaarheid uitstekend. Binnen enkele minuten bereikt u de belangrijkste uitvalswegen richting de Randstad, Arnhem en Nijmegen. Via het intercitystation Ede-Wageningen bent u bovendien snel verbonden met de rest van het land.
Naast de villa bevindt zich een vrijstaande garage, ideaal voor hobby’s, extra opslag of het realiseren van een kantoor- of praktijkruimte met de potentie voor een eigen entree. Alles aan deze plek ademt ruimte, rust en potentie. Een unieke kans voor wie deze bijzondere villa nieuw leven wil inblazen en haar toekomst wil vormgeven met gevoel voor stijl en historie.
BOUWKENMERKEN
Bouwjaar: 1909.
Bouwaard: opgetrokken in steen. Dakbedekking middels dakpannen.
Isolatie: muren van dubbele baksteen met houten ramen grotendeels voorzien van enkele beglazing.
Woonoppervlak: ca. 265 m².
Inhoud: ca. 1.227 m³.
Energielabel: de villa staat geregistreerd als gemeentelijke monument.
INDELING
Begane grond
Entree, royale ontvangsthal met originele tegelvloer, mooi houtwerk en hoge plafond. Stijlvolle trap naar de vide. Aan de rechterzijde de riante living met parketvloer met schouw en open haard. De radiatoren zijn stijlvol afgetimmerd en uit het zicht. De serre aan de voorzijde van het huis is een heerlijke plek om de hele dag van zonnestralen te genieten. Schuifdeuren naar de voortuin. Aangrenzend met de living is de studeerkamer met parketvloer en grote raampartijen met zicht op de achtertuin. Een heerlijke plek om in alle rust te kunnen thuiswerken.
Vanuit de hal is aan de linkerzijde de eetkamer met schouw en kachel gelegen met een serveerluik naar de keuken. De eenvoudige maar ruime woonkeuken is aan de achterzijde gelegen en is voorzien van een schouw met aansluiting kachel. Praktisch is de bijkeuken met uitstortgootsteen en toegang tot de tuin. Vanuit de hal is een garderobe/ berging handig voor de nodige opslag. Er is ook een ruime provisiekelder.
Eerste verdieping
Overloop met mooie houten vloerdelen en hoge plafond. De ouderslaapkamer is ruim van opzet en charmant met de vensterbank. Inloopkast met wastafel en ruimte voor een extra wc/douche. Aan de achterzijde een 2e ruime slaapkamer met deuren naar een balkon. Een 3e en 4e slaapkamer zijn deels voorzien van vaste kasten en een wastafel. Eenvoudige maar ruime badkamer met toilet, wastafel en douche. Was- en linnenruimte met toegang tot een balkon. Een zolderruimte met toegang tot de vliering biedt de mogelijkheid om een extra slaapkamer te realiseren indien gewenst.
BIJGEBOUWEN
Garage, opgetrokken in steen. Dakbedekking door middel van dakpannen.
FAVORIETE ADRESJES IN DE OMGEVING
Restaurant: Hotel de Wereld, De Panorama Hoeve (Bennekom), Restaurant Campman (Renkum)
Favoriete speciaalzaak: Ijssalon Cicuto, Mekking Banketbakkerij (Bennekom)
Leuk hoteladresje: Hotel de Wereld en Hotel de Wageningsche Berg
Favoriete B&B:
Dat heerlijke terrasje: Marktplein by de Grote Kerk en Hotel de Wageningsche Berg
Indrukwekkende natuur: Belmonte Arboratum, de uiterwaarden, Oranje-Nassau Oord, de Blauwe Kamer, de Ginkelse Heide.
WAAROM HEEFT VERKOPER HIER MET ZOVEEL PLEZIER GEWOOND?
Al bijna 45 jaar is de Diedenhof ons familiehuis. Het is een constante aanwezigheid en een welkome oase van ruimte, licht, warmte, comfort en gezelligheid. Het heeft ons, kinderen, zien opgroeien, het huis uit zien gaan, de wijde wereld in zien trekken, maar ook regelmatig weer zien terugkeren, nu ook met onze eigen gezinnen. Het is een fantastische plek in alle seizoenen en voor alle leeftijden: lekker knus bij de open haard met de familie en vrienden in de winter, de zachte lichtinval door de ramen, de komst van sneeuwklokjes, krokussen, narcissen, tulpen en de adembenemende bloei van de magnolia boom in de lente. 's Zomers leefden we vooral in de tuin met zoveel ruimte voor balletje trappen en andere spelletjes met volop bezoek, en dan genieten van de heerlijke geuren, onze eigen walnoten en de prachtige kleuren van de tuin en omgeving in de herfst.
Het huis heeft vele gasten van her en der en uit alle hoeken van de wereld mogen verwelkomen en iedereen was onder de indruk van het bijzondere karakter en de sfeer van het huis. Velen hadden een onvergetelijke indruk en kwamen graag en vaak terug.
We willen dit prachtige en bijzondere huis, dat zo'n groot deel van ons is geworden, eigenlijk niet verlaten. Het heeft onze familie buitengewoon goed gediend maar onze toekomst ligt helaas elders. Het is tijd dat de Diedenhof zijn magie aan een nieuw gezin geeft. Dat verdient het – en jullie zullen niet teleurgesteld zijn.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,349,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,091
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1909
- Specific
- Listed building (national monument)
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 265 m²
- Other space inside the building
- 25 m²
- Exterior space attached to the building
- 18 m²
- External storage space
- 24 m²
- Plot size
- 1,710 m²
- Volume in cubic meters
- 1,227 m³
Layout
- Number of rooms
- 10 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Shower and bath
- Number of stories
- 2 stories and a basement
Energy
- Energy label
- Not required
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Quinta Ace 45 (2019, in ownership)
Cadastral data
- WAGENINGEN E 2585
- Cadastral map
- Area
- 1,710 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Garden
- Surrounded by garden
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 1 car
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
7,970x
Viewed
193x
Saved
18-3-2026
On Funda
Neighborhood

Hamelakkers
Wageningen- Residents
- 930
- Family with children
- 19%
- Avg. asking price / m²
- € 3,925
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



