De Kromten 2-A8434 PJ WaskemeerWaskemeer
€ 300,000 v.o.n.
- 92 m²living area
- 443 m²plot size
- 2bedrooms
- A++energy label
Description
Wonen op een plek met een verhaal – en alle ruimte om jouw eigen woonwensen waar te maken
Aan De Kromten in Waskemeer staat deze 2/1 kap nieuwbouwwoning die je niet in een standaard hokje kunt plaatsen. Hier koop je geen kant-en-klaar huis, maar juist de vrijheid om veel naar je eigen hand te zetten. Geen wachttijden, geen lange bouwtrajecten – je kunt hier direct aan de slag. En dat op een royale kavel van maar liefst 443 m² eigen grond.
Wat deze plek extra bijzonder maakt? De woning staat op de locatie van een voormalige basisschool. Grote kans dat dorpsbewoners hier nog herinneringen aan hebben. Nu is het getransformeerd tot een kleinschalig nieuwbouwplan waar rust, ruimte en een frisse start samenkomen.
De basis staat. De rest is aan jou. En dat is precies wat deze woning zo interessant maakt voor wie nét even verder durft te kijken dan standaard. Er is een energielabel klaargemaakt van hoe de woning er nu bij staat, dat is een energielabel C. Wanneer deze woning klaar is en conform de berekeningen wordt afgebouwd, dan zal er minimaal een energielabel A++ komen.
Indeling begane grond (foto's binnen zijn van nummer 2):
hal met entree, meterkast, toilet en trapopgang; woonkamer; keuken.
Verdieping:
2 slaapkamers, in de oorspronkelijke tekening staan er 3 ingetekend, dit kan alsnog gerealiseerd worden; badkamer; overloop.
Zolder:
bergruimte.
Jouw huis, jouw keuzes
De woning wordt opgeleverd in de huidige staat. Dat betekent dat jij volledige regie hebt over de afwerking en inrichting. Zie het als een blanco canvas: jij bepaalt de sfeer, deels de indeling en het niveau van afwerking. In de presentatie zijn alvast een aantal impressies toegevoegd om je op ideeën te brengen – maar niets ligt vast.
Goed om te weten: de woning is al onderhoudsarm gebouwd. Denk aan kunststof kozijnen en goten, én een dakkapel die weinig onderhoud vraagt. Dat scheelt je straks tijd en kosten, zodat jij je kunt focussen op het leuke werk: het creëren van jouw ideale thuis.
Houd er rekening mee dat onder andere de volgende onderdelen nog gerealiseerd moeten worden (en niet in de koopsom zijn inbegrepen, geen limitatieve opsomming):
• keukenopstelling
• badkamer en sanitair
• toilet
• binnendeuren
• trap
• installaties (leidingwerk/ wandcontactdozen in wanden zijn wel uitgevoerd + riolering onder de vloeren is aanwezig en aangesloten op het riool,), inclusief vloerverwarming. Stroom en water zijn aangesloten tot in de meterkast.
• verdere afwerking
• tuininrichting
Juist deze vrijheid maakt het aantrekkelijk: je investeert alleen in wat jij belangrijk vindt. De nutsaan
De woningen gaan passeren bij de projectnotaris, Helmer te Beetsterzwaag.
Wonen in Waskemeer
Waskemeer is zo’n dorp waar rust en betrokkenheid nog vanzelfsprekend zijn. Met ruim 800 inwoners heeft het een kleinschalig en gemoedelijk karakter. De naam van het dorp verwijst naar het ‘Waskmar’, een vennetje waar vroeger schapen werden gewassen. Op korte afstand liggen prachtige natuurgebieden zoals de Duerswaldmerheide, de bossen van Bakkeveen en het Blauwe Bos.
De ligging is verrassend centraal in Noord-Nederland. Plaatsen als Haulerwijk, Oosterwolde en Drachten liggen op korte afstand. Via de N381, N31 en de A7 ben je bovendien zo onderweg richting Groningen, Heerenveen, Leeuwarden of Emmen. Ideaal voor wie rustig wil wonen, maar toch goed bereikbaar wil blijven.
Klaar om jouw woonidee werkelijkheid te maken?
Dit is zo’n kans die je niet vaak tegenkomt: een nieuwbouwwoning zonder wachttijd, op een ruime kavel én met alle vrijheid om het volledig naar je eigen smaak af te bouwen.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available immediately
- Asking price
- € 300,000 vrij op naam
- Asking price per m²
- € 3,261
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, double house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2025
- Type of roof
- Hip roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 92 m²
- Other space inside the building
- 6 m²
- Plot size
- 443 m²
- Volume in cubic meters
- 385 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and sink
- Number of stories
- 2 stories and an attic
Energy
- Energy label
- A++
- Insulation
- Completely insulated
Cadastral data
- DONKERBROEK K 1940
- Cadastral map
- Area
- 443 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 231 m² (21.00 metre deep and 11.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the north with rear access
Garage
- Type of garage
- Not yet present but possible
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
702x
Viewed
17x
Saved
10-4-2026
On Funda
Neighborhood

Waskemeer
Waskemeer- Residents
- 525
- Family with children
- 41%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



