Sold
Wateren 13-C8438 SB WaterenVerspreide huizen Zorgvlied
€ 375,000 k.k.
- 76 m²living area
- 1bedroom
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- September 20, 2025
- Date of sale
- September 26, 2025
- Term
- 6 days
Description
Rustig wonen met vrij uitzicht op het Nationaal Park Drents-Friese Wold. Eén van de grootste aaneengesloten natuurgebieden van Nederland en aangewezen als Natura 2000-gebied. In deze oernatuur kan je eindeloos wandelen, fietsen of paardrijden. Langs beken, door bossen, over heides en zandverstuivingen. Er grazen schapen en Sayaguesa-runderen. En je ziet er vogels. Heel veel vogels zoals paapjes, kraanvogels, draaihalzen, wielewalen, roodborsttapuiten en zwarte spechten.
Fiets ook eens door de Koloniën van Weldadigheid, een bijzonder stuk UNESCO Werelderfgoed.
Je bent hier niet alleen omringd door natuur, maar ook door een fijn sociaal netwerk. Het appartement is namelijk onderdeel van een klein appartementencomplex waar mensen wonen die daadwerkelijk naar elkaar omzien. Een kleine woongemeenschap waarin men elkaars privacy en eigenheid respecteert.
Indeling appartement
Het gelijkvloerse en levensloopbestendige appartement ligt beschut aan de achterzijde van het pand. Via de hoofdingang aan de voorzijde loop je door een mooie gang naar de voordeur.
Eenmaal binnen in het appartement kom je in de hal met toegang tot de bijkeuken met witgoedaansluitingen en CV, de meterkast en het toilet met fontein.
De open keuken heeft een kookeiland met inductiekookplaat voorzien van bladafzuiging. De keuken heeft een ingebouwde koelkast, oven en vaatwasser.
De slaapkamer heeft een ensuite badkamer met inloopdouche, toilet en wastafelmeubel.
De tuingerichte woonkamer heeft veel lichtinval en een fantastisch uitzicht. Een schuifpui geeft toegang tot de eigen tuin. Deze is recent met zorg aangelegd en grenst aan de gemeenschappelijke tuin en vijver. Ook hier zie en hoor je veel vogels. Een waar vogelwalhalla. ‘s Ochtends hoor je kraanvogels, overdag zoeken ooievaars eten in het grasveld en tegen de avond drinken zwaluwtjes al vliegend uit de vijver. Je kunt het appartement overigens ook achterom bereiken via een mooi pad.
Gemeenschappelijke ruimtes
Het appartementencomplex heeft 9 appartementen en is in 2023 gerealiseerd in een voormalige dorpsschool uit 1920. In het gebouw is ook nog een gemeenschappelijke woonkamer met open keuken. Hier is voldoende ruimte om bijvoorbeeld naar behoefte met de andere appartementseigenaren te eten, vergaderen, of gewoon gezellig een kop koffie te drinken. Er is een grote gezamenlijke berging met voldoende ruimte voor fietsen en privéspullen. De riante gemeenschappelijke tuin heeft een grote vijver, fruitbomen en een moestuin. Je bent uiteraard mede-eigenaar van zowel alle gemeenschappelijke ruimtes als van het hele grondstuk.
Logés
Ook aan de logés is gedacht. Zij kunnen slapen in een comfortabele logeerkamer met eigen badkamer en toilet. Deze logeerkamer bevindt zich boven de gemeenschappelijke woonkamer. Daar kunnen de logés genieten van privacy, rust en een mooi uitzicht.
Parkeren
Naast het perceel is voldoende parkeergelegenheid.
Goed om te weten:
- Bijdrage VvE € 255,- per maand.
- De vergunning voor de verbouwing van het gebouw is conform Bouwbesluit 2012.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 375,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,934
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 255.00 per month
Construction
- Type apartment
- Ground-floor apartment
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1920
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 76 m²
- External storage space
- 16 m²
- Volume in cubic meters
- 285 m³
Layout
- Number of rooms
- 2 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Mechanical ventilation
- Located at
- Ground floor
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler from 2023, in ownership
Cadastral data
- DIEVER A 2404
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Outside the built-up area, rural and unobstructed view
- Garden
- Front garden
- Front garden
- 38 m² (5.00 metre deep and 7.65 metre wide)
- Garden location
- Located at the southwest
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 255.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
3,277x
Viewed
42x
Saved
20-9-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




