Norgerweg 1389494 PD YdeYde
€ 750,000 k.k.
- 159 m²living area
- 2,390 m²plot size
- 3bedrooms
- Genergy label
Description
ZEER CHARMANTE WOONBOERDERIJ – SLAAPKAMER EN BADKAMER BEGANE GROND
FRAAI AANGELEGDE EN ZONNIGE TUIN - VEEL PRIVACY - DUBBELE GARAGE EN SCHUUR
Deze charmante vrijstaande woonboerderij is in de loop der jaren verbouwd, gemoderniseerd en verduurzaamd. De met pannen gedekte woonboerderij ligt in de dorpskern van Yde nabij de brink op een royaal perceel eigen grond van 2390 m2. Naast de woonboerderij ligt een vrijstaande dubbele stenen garage met in de tuin een vrijstaande stenen schuur met zolderruimte en overkapping. De zonnige en besloten tuin rondom de woning is fraai aangelegd en biedt veel ruimte en privacy. De tuin is v.v. een gazon met o.a. fruitbomen en bessenstruiken, verscheidene mooie bloembedden, een bostuin met wandelpaden, een (biologische) moestuin, meerdere zonneterrassen en een oprit met parkeergelegenheid voor meerdere auto’s.
Verkoopinformatie en bezichtiging
Van deze woning is een eigen website beschikbaar met documenten, plattegronden, foto’s, video en een virtuele 360 tour. Download daarvoor op Funda de digitale brochure. Na het inplannen van een afspraak ontvangt u een inlogcode om de volledige website norgerweg138.nl te kunnen bekijken. Vraag een bezichtiging aan op Funda of bel met Feenstra ERA Makelaars – 050-5347066. We leiden u graag rond.
Ligging
Het woonhuis ligt aan de hoofdstraat nabij de centrale open dorpsruimte in het authentieke brinkdorp Yde. Yde is bijzonder aantrekkelijk door zijn landelijke ligging in het enigszins glooiende Noord-Drentse landschap. Het dorp beschikt over een uitgebreid verenigingsleven met in het middelpunt de Multi Functionele Accommodatie /MFA. Hier bevindt zich o.a. een basisschool met buitenschoolse opvang, sportzaal en dorpshuis. Door de ligging nabij de A28 en nabij de fietssnelweg is Yde een zeer geliefd forenzen dorp voor werkenden in de omgeving van Groningen en Assen met tevens een uitstekende busverbinding via het busstation Yde-De Punt.
Indeling
Begane grond: entree/hal met meterkast, garderobekast en vaste kast. De zeer charmante (voormalige) woonkamer aan de voorzijde is in gebruik als eetkamer. Deze eetkamer heeft een wijnkeldertje, een sfeervolle schouw, een wiemel en een op maat gemaakte boekenkast. Van de voormalige bedstedes is de één verbouwd tot werkhoek en de ander tot voorraadkast met als entree de authentieke/oorspronkelijke bedsteedeuren. Aansluitend bevindt zich de ruime keuken met zijentree en dakraam. De met de hand en op maat gemaakte keukeninrichting is v.v. hard stenen werkblad, diverse houten lades, een gasfornuis met twee ovens, afzuigkap en vaatwasser. De heerlijk lichte en zonnige L-vormige woonkamer ligt aan de achterzijde, is tuingericht en biedt optimale privacy. De woonkamer heeft een open haard, een op maat gemaakte boekenkast, tuindeur en een open trap naar de verdieping. De centraal in de woning gelegen hal v.v. vaste kast en dakraam. Deze hal geeft toegang tot de toiletruimte met hangtoilet en fonteintje, tot de ouderslaapkamer met vaste kasten en tot de geheel betegelde badkamer met ligbad, aparte douche, wastafel en wasmachine aansluiting. De inpandige c.v.ruimte is van buitenaf te bereiken.
1e Verdieping: overloop/videruimte met dakraam, toegang tot zolderruimte boven het voorhuis en tot de twee slaapkamers resp. één met dakkapel, vaste open kast en wastafelmeubel en één met dakraam, vaste bedbank en vaste kast en wastafelmeubel.
Kenmerken
- perceeloppervlak: 2390 m2 m²
- gebruiksoppervlakte wonen: 159 m²
- gebruiksoppervlakte overige inpandige ruimte: 7 m²
- externe bergruimte: 48 m²
- kamers: 5
- inhoud: 614 m3 m3
- bouwjaar oorspronkelijk: 1932
- bouwjaar verbouw: 1977
Duurzaamheid
- c.v. met Intergas HRE 28/24 Kombi Kompact bouwjaar 2025
- warmwater via de c.v.ketel
- deels enkele en grotendeels isolerende beglazing
- grotendeels dakisolatie
- energielabel G
Bijzonderheden:
- begane grond is v.v. houten vloeren en plavuizen
- glasvezel aansluiting
- grondwaterpomp
- dakpannen woonboerderij vervangen in 2001
- garage en schuur v.v. elektra
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 750,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,717
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1932
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 159 m²
- Other space inside the building
- 7 m²
- External storage space
- 48 m²
- Plot size
- 2,390 m²
- Volume in cubic meters
- 614 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, optical fibre, mechanical ventilation, and flue
Energy
- Energy label
- G
- Insulation
- Roof insulation and partly double glazed
- Heating
- CH boiler and fireplace
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Kombi Kompact HRE 28/24 A (gas-fired combination boiler from 2025, in ownership)
Cadastral data
- VRIES T 122
- Cadastral map
- Area
- 2,390 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Sheltered location, in wooded surroundings, in residential district and rural
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Electricity
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 2 cars
- Facilities
- Loft and electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
8,271x
Viewed
171x
Saved
5-1-2026
On Funda
Neighborhood

Yde
Yde- Residents
- 765
- Family with children
- 35%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





