Under option
Rozengracht 20-B1506 SC ZaandamRussische buurt
€ 339,500 k.k.
- 55 m²living area
- 1bedroom
- A++energy label
Explore all homes in project
De RoozDescription
Bouwnummer 4, woonoppervlakte 55 m2, met tuinterras op het zuiden
Tweekamerappartement, begane grond, oriëntatie achterzijde
In deze tweede fase van de stadsvernieuwing aan de Zaandamse Rozengracht worden 12 tweekamerappartementen gerealiseerd. Op de plek van voormalige eethuizen en een tropische supermarkt krijgen de woongebouwen een robuust karakter. Stoer metselwerk, hoekstenen en een heuse trapgevel brengen allure aan dit deel van het Stadshart. Woongenot is hier gegarandeerd. Of je nu starter bent, single of stel, of doorstromend vanuit een gezinswoning, hier woon je nieuw, duurzaam, gezellig en bovenop de voorzieningen van de stad!
De gebouwen lijken verdeeld door de twee voorgevels, maar daarachter zijn de drie woonlagen met elkaar verbonden. In het midden van het gebouw komt een lichthof, daaromheen schikken zich per etage vier appartementen. Vanaf de eerste tot en met de derde woonlaag, bereikbaar via een gezamenlijk trappenhuis, vormen galerijen de verbinding. De laatste trap leidt naar het dak, waar alle bewoners kunnen genieten van de zon, de rust en ontspanning. Alleen of met elkaar, deze onverwachte buitenruimte is heerlijk om te verblijven. En het woord buurtbarbecue kan hier een mooie verwijzing zijn naar de stookkachels van de voormalige eethuizen Que Pasa en Pancho's Cantina...
Dit appartement bevindt zich aan de achterzijde van de begane grond, aan de voorzijde, achter de gepleisterde gevel met de klassieke trap bovenin. De woonkamer oriënteert op de rust achter het gebouw. Hier heb je een eigen tuinterras, op het zuiden!
De badkamer annex toiletruimte wordt geheel betegeld en standaard uitgerust met Villeroy & Boch sanitair en A-merk kranen. Hier wordt warmte terugwinning (wtw) opgenomen bij de inloopdouche. De keuken wordt casco opgeleverd, het benodigde leidingwerk wordt natuurlijk voorbereid. Deze woning heeft een inpandige berging met aansluitingen voor de wasmachine en -droger plus een conventionele CV-installatie. Uiteraard zijn isolatie, ventilatie en installaties conform de moderne bouweisen. De vloer is de warmtebron. De slaapkamer ligt aan het lichthof. Lekker rustig slapen, middenin de stad!
Indeling
Hoofdentree aan de Rozengracht, met bellentableau en brievenbus. Centrale hal met trappenhuis en doorgang naar de lichthof.
Entree appartement. Hal met meterkast. De hele woning wordt voorzien van vloerverwarming. Geheel betegelde badkamer met toilet. Villeroy wandcloset en wastafel. Inloopdouche. Berging met aansluitingen wasmachine en -droger, WTW-unit en opstelling CV-installatie. Slaapkamer met visuele verbinding met de lichthof. L-vormige woonkamer met voorzieningen casco op te leveren keuken. Dubbele hardhouten draai-/ kanteldeuren naar tuinterras op het zuiden.
Dakverdieping: bereikbaar via trappen in de lichthof, gemeenschappelijk dakterras, omheind met glazen valbeveiliging en bescherming voor de zonnepanelen.
De verborgen gracht-die-geen-gracht meer is, ligt pal de gedempte-gracht-die-niet-meer-gedempt is. Bovenop de reuring, met cultuur en shopplezier, en een paar minuten lopen naar horecaplein de Dam. Ga je linksaf, dan sta je binnen vijf minuten op het perron van NS-station Zaandam met directe lijnen naar zowel Alkmaar, Hoorn als Amsterdam (12 minuten sporen!). Verder krijg je hier alle voordelen van de stad: bios, eettentjes, to-go- en afhaalmogelijkheden. Pal voor de deur. Op donderdag en zaterdag wordt de weekmarkt van Zaandam op de gracht opgebouwd, met allerhande versproducten en typische marktartikelen als sokken, schoonmaakspullen en snuisterijen. De Hema zit aan de overkant dus ook de andere dagen zijn gedekt. De parkeergarages van de Rozenhof of Hermitage zijn eventueel prima opties om te parkeren. De fiets kan de hele week blijven staan, maar kan ook 's nachts naar het fietspakhuis bij het station. Zo middenin het centrum en met de onmiddellijke nabijheid van een wijdvertakt en fijngesnipperd OV heb je eigenlijk niets meer nodig dan de benenwagen.
"Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden."
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Service charges
- € 93 per month
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 339,500 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,173
- Status
- Under option
Construction
- Type apartment
- Ground-floor apartment (apartment)
- Building type
- New property
- Year of construction
- 2010
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 55 m²
- Exterior space attached to the building
- 8 m²
- Volume in cubic meters
- 168 m³
Layout
- Number of rooms
- 2 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Balanced ventilation system, mechanical ventilation, passive ventilation system, and solar panels
- Located at
- Ground floor
Energy
- Energy label
- A++
- Insulation
- Double glazing, energy efficient window and completely insulated
- Heating
- CH boiler and complete floor heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Kompakt solo HRE (gas-fired from 2026, in ownership)
Exterior space
- Location
- In centre
- Garden
- Patio atrium
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- No
- Building insurance
- Yes
Popularity
0x
Viewed
0x
Saved
26-2-2026
On Funda
Neighborhood

Russische buurt
Zaandam- Residents
- 2,740
- Family with children
- 22%
- Avg. asking price / m²
- € 5,703
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




