Sold
Platolaan 173707 GA ZeistLyceumkwartier
€ 1,795,000 k.k.
- 206 m²living area
- 953 m²plot size
- 5bedrooms
Sales history
- Listed since
- June 14, 2025
- Date of sale
- June 25, 2025
- Term
- 11 days
Description
Aan een van de mooiste lanen van het geliefde Lyceumkwartier ligt deze royale, vrijstaande villa op een prachtig perceel van maar liefst 953 m². De woning biedt volop ruimte en comfort, met onder meer een sfeervolle woonkamer met open haard, een royale woonkeuken en maar liefst vijf slaapkamers. De fraai aangelegde tuin rondom de villa is voorzien van meerdere terrassen, een garage en twee bergingen. De ruime oprit biedt parkeergelegenheid voor meerdere auto’s.
DE OMGEVING
Het Lyceumkwartier is een groene, charmante villawijk uit de jaren '30, gelegen in een bosrijke omgeving met brede, lommerrijke lanen. De ligging is bijzonder gunstig, op korte afstand bevinden zich diverse basis- en middelbare scholen, evenals uitgebreide sport- en recreatievoorzieningen waaronder sportcomplex Schaerweijde met onder meer een hockeyclub en een fraaie 9-holes golfbaan, tennis- en padelpark Shot en twee maneges. Het gezellige centrum van Zeist, met een ruim aanbod aan winkels, horeca, een bioscoop en theater, is snel en eenvoudig per fiets bereikbaar. Ook het NS-station Driebergen-Zeist ligt op fietsafstand, via de nabijgelegen uitvalswegen bent u snel in de omliggende steden.
INDELING
Parterre
Via de entree aan de zijkant van de woning komt u in de royale hal met toilet, de trap naar de eerste verdieping en toegang tot de woonkamer en de woonkeuken. De ruime, lichte woonkamer heeft een warme uitstraling dankzij de parketvloer en de open haard met karakteristieke schouw. Aan de voorzijde bevindt zich het zitgedeelte met openslaande deuren naar het zijterras en de tuin, aan de achterzijde is ruimte voor een royale eethoek. Openslaande deuren geven toegang tot het terras direct achter de woning en de achtertuin. De wanden en plafonds zijn strak afgewerkt. De aangrenzende woonkeuken is voorzien van een keukenopstelling over de volle lengte, met veel kastruimte en diverse inbouwapparatuur zoals een keramische kookplaat met afzuigkap, een combimagnetron, een extra magnetron, een vaatwasser, een vriezer en een koelkast. Vanuit de keuken heeft u toegang tot de praktische provisiekelder en via een loopdeur bereikt u het terras direct woning en de achtertuin.
Eerste etage
Via de trap met bordes bereikt u de overloop, die toegang biedt tot drie volwaardige slaapkamers en een moderne badkamer. De gehele verdieping is afgewerkt met een lichte vloerbedekking. Alle slaapkamers beschikken over vaste kasten en zijn van een goed formaat. De slaapkamer aan de achterzijde heeft openslaande deuren naar een royaal balkon over de volle breedte van de woning, én directe toegang tot de badkamer. Deze moderne en ruim opgezette badkamer is voorzien van een inloopdouche, een zwevend toilet en een dubbele wastafel met meubel.
Zolderetage
Bordestrap, ruime overloop vanuit waar de twee slaapkamers en een waskamer te bereiken zijn. De slaapkamers liggen aan de voor- en achterzijde, beide zijn voorzien van een wastafel en een inbouwkast. De wasruimte beschikt over een charmant dakkapelletje en biedt voldoende plek voor de was apparatuur en extra bergruimte.
Kelder
Via de keuken is de praktische provisiekelder bereikbaar.
Vliering
Vanuit de wasruimte op zolder is de bergvliering (stahoogte) met een losse trap te bereiken.
DE TUIN
De villa ligt op een riant perceel van 953 m² en heeft een fraai aangelegde en verzorgde tuin rondom de woning. Er zijn meerdere terrassen, een gazon en een vijver. De vrijstaande garage heeft een bergzolder en aan de achterzijde een aangebouwde berging. In de voortuin ligt de oprit met ruimte voor meerdere auto's.
BIJZONDERHEDEN
Bijzonder charmante, vrijstaande jaren '30 gezinsvilla.
Gelegen aan een van de mooiste lanen van het Lyceumkwartier.
Riant perceel van 953 m² met fraai aangelegde tuin met veel privacy.
Goede bergruimte.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 1,795,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 8,714
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1934
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 206 m²
- Other space inside the building
- 20 m²
- Exterior space attached to the building
- 38 m²
- External storage space
- 66 m²
- Plot size
- 953 m²
- Volume in cubic meters
- 837 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Double sink, walk-in shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories, an attic with a loft, and a basement
- Facilities
- Alarm installation, passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Not available
- Heating
- CH boiler and fireplace
- Hot water
- CH boiler and gas water heater
- CH boiler
- Intergas Kombi/Kompakt HRE 36/30 A (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- ZEIST I 1014
- Cadastral map
- Area
- 953 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in wooded surroundings and in residential district
- Garden
- Surrounded by garden
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Attached brick storage
- Insulation
- No insulation
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 2 cars
- Facilities
- Electrical door, loft, electricity and heating
- Insulation
- No insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
5,648x
Viewed
98x
Saved
14-6-2025
On Funda
Neighborhood

Lyceumkwartier
Zeist- Residents
- 3,740
- Family with children
- 39%
- Avg. asking price / m²
- € 6,345
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




