Image of Johannes de Doperkerk
In preparation

Kilder

Johannes de Doperkerk

€ 332,500 - € 495,000 v.o.n.

Project features

Property features

Number of houses
8
Availability
  • 6 Available
  • 2 Under reservation
Living area
72 to 108 m²
Number of rooms
1 to 3
Housing Types
Apartment with shared street entrance

Planning

Start sale
Not yet known
Start construction
Not yet known
Expected delivery
Not yet known

Description

Met de herbestemming van de kerk in Kilder naar appartementen is er vooral naar gestreefd om het gebouw nog steeds het middelpunt van Kilder te laten zijn. Dit vanuit stedenbouwkundig oogpunt alsmede door het feit dat het gebouw grenst aan het nieuw in te richten Kerkplein en de Hoofdstraat. Dat betekent ook dat met het veranderen van de functie er aan de buitenzijde geen ingrijpende veranderingen zullen plaats vinden, de oorspronkelijke bestemming blijft zichtbaar. De entree van de kerk wordt ook de entree van de centrale hal voor de 8 appartementen, bij het maken van een nieuwe indeling in de kerk is er zoveel mogelijk gebruik gemaakt van de bestaande elementen, zoals kolommen, zichtbare hellende daken de hoge ruimtes en waar mogelijk bestaande ramen en deuren. Om te voldoen aan de eisen qua o.a. daglichttoetreding moesten grotere sparingen in de gevels gemaakt worden, deze nieuwe openingen zitten op de plaatsen van de oude ramen, zodat ook de schade aan de gevels beperkt blijft en het bestaande ritme niet verstoord wordt. Via de nieuwe entree van de kerk komt men nog steeds in het centrale trappenhuis midden in het oorspronkelijke gebouw, de nieuwe appartementen hebben allemaal hun voordeur aan dit trappenhuis, waardoor de appartementen ook allemaal naar de buitengevel gericht zijn. De appartementen zijn zo ontworpen dat ze levensloopbestendig zijn d.w.z. alle basisfuncties, zoals woonkamer, keuken, berging maar ook de slaapkamer(s) en de badkamer zijn gelijkvloers gesitueerd. Indeling: Centrale hal met video intercom, stalen verdiepingstrap en lift met glaspanelen. Appartement: Hal met meterkast, toiletruimte met zwevend toilet en fontein, technische ruimte, woonkamer, open keuken, badkamer met douche, wastafel en zwevend toilet, 1 of 2 slaapkamer(s), terras of balkon. Eigen parkeerplaats. Appartementen nr. 1 t/m nr. 4 zijn grondgebonden appartementen; Hoofdstraat 6-1 t/m Hoofdstraat 6-4. Appartementen nr. 5 t/m nr. 8 zijn op de verdieping gesitueerd; Hoofdstraat 6-5 t/m Hoofdstraat 6-8. Een unieke kans om in het hart van Kilder gelijkvloers te wonen! De ontwerpen zijn van Hurenkamp Architecten & Adviseurs te Velp, contactpersoon Bart Geurts; de appartementen worden gebouwd met Woningborg Garantie- en Waarborgregeling door Boerstal Bouw BV te Didam, contactpersoon Arno Keurntjes.
Photo 2 of Johannes de Doperkerk

Surroundings

Kilder: Kilder is een gezellig dorp aan de voet van de Montferlandse bossen op slechts 3 kilometer van de stad Doetinchem. In de directe nabijheid van de woning bevinden zich allerhande voorzieningen zoals een supermarkt, basisschool en openbaar vervoer, tevens liggen de ontsluitingswegen richting Arnhem en Enschede alsmede recreatiegebied Stroombroek op zeer korte afstand.

Want to stay up to date on this project?

Save it as a favourite so you can easily find it again and get automatic updates when there’s news, like when sales start or construction begins.

Housing Types

  • Apartment with shared street entrance

    € 332,500 - € 495,000 v.o.n.

    • 6 Available
    • 2 Under reservation