
Hartog Makelaardij en Assurantiën
Overview
9.3
7 reviews
1
Employee
NVM
Association
Considering selling?
Have a no-obligation chat with Hartog Makelaardij en Assurantiën, and get a feel for what your home might be worth in today's market.
Get tailored adviceServices & characteristics
Sale
Purchase
Rental
Hire
Appraisals
Financial advice
Specialisations
Investing
Certificates
VastgoedCert,
NRVT,
SEH,
WFT,
NWWI
Languages
Dutch, English, German
Association
This office is a member of the NVM.
With over 4400 affiliated real estate agents/appraisers, the Dutch Cooperative Association of Real Estate Agents and Appraisers (NVM) is the largest membership organisation for real estate agents, appraisers and property experts. An NVM real estate agent is an expert in the field, is personally engaged and makes buying or selling a house a hassle-free process.
Read moreCustomers say
Seller in 2026
Employees
P.K. HartogNVM Registered Agent
Reviews
The average score is based on 7 reviews in the last 24 months.
Last year, the agent invited 67% of their customers to write a review.
How are these reviews calculated? Read more
A seller
•10.0
Absoluut een positieve review. Communicatie over en de begeleiding met de verkoop van mijn woning was erg goed. Ik werd freguent op de hoogte gehouden van de te nemen stappen en besluiten. Ook de tips om de woning aantrekkelijk(er) te maken voor de potentiële koper zijn ook nuttig geweest. De woning moest ik wel wat minder mij maken voor de verkoop 😉. Nog steeds vind ik het verkopen van mijn/een woning niet leuk (je verkoopt tenslotte een deel van jouw herinneringen), maar ik ben wel erg blij dat dit mij door de begeleiding van Pieter een behoorlijk stuk gemakkelijker is gemaakt. Dankjewel Pieter voor jouw inzet!
A seller
•9.0
Omdat ik geen vergelijkingsmateriaal heb kan ik geen 10 geven. Dat zou ik graag doen want dat zijn ze eigenlijk waard. Een top makelaar!!! Als het ooit nodig zou zijn, zullen we hen zeker benaderen voor de verkoop van ons huis.
A seller
•9.0
Een makelaar die weet waar hij over praat. Neemt tijd voor je en adviseerd heel goed. Kijkt naar het belang van de verkoper.
Office details
9621 AN Slochteren
- Mo09:00 - 17:00
- Tu09:00 - 17:00
- We09:00 - 17:00
- Th09:00 - 17:00
- Fr09:00 - 17:00
- SaClosed
- SuClosed