Elzenaar NVM Makelaars & Hypotheken

Get it done with The Haque's leading Agent.

Elzenaar NVM Makelaars & Hypotheken

Reviews average

9.4

The average score is based on 65 reviews in the last 24 months.
Last year, the agent invited 45% of their customers to write a review.
How are these reviews calculated? Read more.

Sale reviews

A funda user
Ermelostraat 17
8.5
I would recommend this agent.
Hetgeen wat beloofd was heeft de makelaar gerealiseerd. Het was snel en soepel, waardoor het proces goed en snel ging. De informatie was duidelijk en dat zorgde ervoor dat het makkelijk zaken doen was.
Expertise
8
Knowledge of the local market
10
Price / quality
10
Service and guidance
6
A funda user
Leyweg 110 A
10.0
I would recommend this agent.
I had an excellent experience with Elzenaar. Roy is highly experienced and incredibly responsive, which made the entire process smooth and stress-free. His deep knowledge and strategic advice were invaluable in optimizing the sale and maximizing profit for the seller. His guidance at every stage gave me confidence that I was making the right decisions. While the cost is slightly higher than the market average— compared with some other places—the level of service, expertise, and results more than justify the price. You get what you pay for, and with Roy, that means good service and outstanding results.
Expertise
10
Knowledge of the local market
10
Price / quality
10
Service and guidance
10
A funda user
Columbusstraat 56 A
10.0
I would recommend this agent.
Jacques neemt de tijd voor zijn klant. Al bij het eerste gesprek kregen we gewoon al een heel goed gevoel. Alles gaat in goed overleg en stap voor stap. De begeleiding is prettig en dat geldt ook voor het onderling sparren met elkaar over de beste aanpak. Het opstellen van de verkoopteksten, het maken van de foto's en hoe de boel op Funda kwam te staan; wij zijn dik tevreden. Jacques heeft een goed voorkomen, is vriendelijk en geduldig. Hij leek ons de juiste persoon om de bezichtigingen in onze woning te doen. Hij is flexibel in zijn tijd en totaal niet star. Hij past zich graag aan aan de tijden waarop wij als verkopers in de gelegenheid waren om dingen te bespreken. Onze woning was uiteindelijk binnen twee weken verkocht. Ook in de nasleep houdt hij zich aan alle gemaakte afspraken.
Expertise
10
Knowledge of the local market
10
Price / quality
10
Service and guidance
10