

Mark de makelaar
Just a good broker in Wijchen and surrounding areaOverview
9.4
26 reviews
1
Employee
NVM
Association
Considering selling?
Have a no-obligation chat with Mark de makelaar, and get a feel for what your home might be worth in today's market.
Get tailored adviceServices & characteristics
Sale
Purchase
Appraisals
Sale, purchase and valuation of houses and appartments.
Specialisations
Special management (living)
Certificates
NWWI,
NRVT,
VastgoedCert
Languages
Dutch, German, English

Description
Association
This office is a member of the NVM.
With over 4400 affiliated real estate agents/appraisers, the Dutch Cooperative Association of Real Estate Agents and Appraisers (NVM) is the largest membership organisation for real estate agents, appraisers and property experts. An NVM real estate agent is an expert in the field, is personally engaged and makes buying or selling a house a hassle-free process.
Read moreCustomers say
Seller in 2026
Employees
Mark JacobsNVM Registered Agent & Appraiser
Reviews
The average score is based on 26 reviews in the last 24 months.
Last year, the agent invited 72% of their customers to write a review.
How are these reviews calculated? Read more
A seller
•9.3
Mark komt uit de buurt en dat merk je. Hij kent het stadje waar wij wonen, hij weet wat voor type mensen hier naar op zoek zijn en hij weet ook wat de uitdagingen zijn. In alle gesprekken was hij hier open en eerlijk over en dat was erg prettig. Ook rondom de bezichtigen en het onderhandelen was zijn kunde en expertise erg prettig. Het heen en weer bellen rondom het definitief maken van een goed bod (voor kopers en verkopers) was top. Niet per se het onderste uit de kan willen halen, maar een goede deal maken was voor ons belangrijk, en dat heeft hij goed voor elkaar gekregen.
A seller
•10.0
Mark heeft ons geweldig begeleid bij de verkoop van onze woning. Heldere communicatie, realistisch advies en een persoonlijke aanpak. Dankzij zijn professionaliteit verliep alles soepel en met een topresultaat! Een echte aanrader voor iedereen die wil verkopen met vertrouwen.
A seller
•10.0
Mark is een hele fijne makelaar, maar ook een fijn persoon. Het contact is vlot en soepel, niet mailen, maar lekker appen en bellen. Fijn ook dat je zaken doet met Mark zelf, en niet met een assistente, stagiair of collega die even het dossier niet helder heeft. Aanrader!
Office details
6602 BX WIJCHEN
- Mo09:00 - 20:00
- Tu09:00 - 20:00
- We09:00 - 20:00
- Th09:00 - 20:00
- Fr09:00 - 18:00
- SaBy appointment
- SuClosed
Social media