Kwartaalcijfers laten grote belangstelling voor de stad Utrecht zien

Drenthe wint het meest aan populariteit onder huizenzoekers
Consumenten lijken dit eerste kwartaal van 2025 iets actiever op huizenjacht dan vorig jaar. Woningen op Funda werden in de eerste drie maanden gemiddeld 18% vaker bekeken dan in dezelfde periode vorig jaar en ook het aantal contactaanvragen bij makelaars steeg licht. De stad Utrecht is nog altijd gewild en de provincie Drenthe lijkt steeds populairder te worden bij zoekers.
In het zoekgedrag per provincie zien we een aantal opvallende veranderingen. Woningen in Drenthe bereikten in het eerste kwartaal van 2025 gemiddeld de meeste huizenzoekers. Die eer ging een jaar geleden nog naar Groningen, de provincie die dit kwartaal op een goede tweede plek staat.

Hoewel woningen in de provincie Utrecht nog steeds het vaakst worden bekeken, is ook hierin Drenthe met een toename van maar liefst 43% de snelste stijger. Daarnaast getuigt ook het toegenomen aantal contactaanvragen met makelaars (+35%) van de aantrekkingskracht van Drenthe.
Dalende lijnen in Flevoland en Noord-Holland
Ook opvallend is het dalend aantal contactaanvragen via Funda voor makelaars in Flevoland en Noord-Holland. In de jongste provincie was deze daling 14%. Toch is Flevoland met gemiddeld 6,4 contactaanvragen per week nog wel koploper, net als in het eerste kwartaal van 2024.
In Noord-Holland daalde het gemiddeld aantal contactaanvragen met 6% en zien we ook een kleine neerwaartse beweging in hoe vaak woningen gemiddeld gevonden worden.

Nog opmerkelijker is dat deze percentages in alle andere provincies juist stegen. Zo komt de provincie Utrecht steeds dichter in de buurt van Flevoland; hier groeide het aantal contactaanvragen in een jaar tijd van gemiddeld 5,4 naar 6 per week.
De populariteit van Amsterdam, Eindhoven en Haarlem daalde, terwijl de overige steden juist stegen
Verschillen tussen steden
Kijken we naar bereik in de grootste steden, dus hoe vaak woningen in de zoekresultaten verschijnen, dan zien we dat de stad Groningen ook dit jaar weer bovenaan staat. Met gemiddeld 23.277 impressies per week worden woningen hier een stuk vaker gevonden dan in bijvoorbeeld Rotterdam (8067 impressies per week). Ook het aantal contactaanvragen voor makelaars steeg in Groningen met 28% harder dan in andere steden.

De meeste belangstelling gaat echter nog altijd uit naar woningen in de stad Utrecht, die werden gemiddeld het vaakst bekeken – net als vorig jaar. Ook voert Utrecht de lijst van contactaanvragen aan, ten koste van Almere. Wel ligt het aantal contactaanvragen nu 15% lager dan in dezelfde periode vorig jaar. In Almere was de daling qua contactaanvragen met 26% het grootst van alle steden.

Almere telde het afgelopen kwartaal gemiddeld 8,4 contactaanvragen per object per week en Utrecht 9,5. Ook de populariteit van Amsterdam, Eindhoven en Haarlem daalde: zowel het bereik, als de interesse en het aantal contactaanvragen voor woningen nam hier in een jaar tijd af. In de overige steden stegen deze aantallen juist.
*Data Funda Q1 2025 versus Q1 2024.


