Sales history
- Listed since
- January 23, 2025
- Date of sale
- February 10, 2025
- Term
- 2 weeks
Description
Aan de rustige Leeuwerikstraat in de geliefde Vogelenbuurt bieden wij een prachtige bovenwoning uit 1903 te koop aan. Deze woning is in 2023 gemoderniseerd en volledig geïsoleerd, wat heeft geresulteerd in een energielabel B. Je kunt hier direct comfortabel genieten van je nieuwe aankoop!
De Leeuwerikstraat is een rustig straatje, waar je alleen komt als je er woont. In de directe omgeving vind je veel gezellige koffietentjes, restaurants, supermarkten en winkels. Het prachtige Griftpark, met een kinderboerderij en volop ruimte om te ontspannen, ligt om de hoek. De binnenstad van Utrecht bereik je in slechts vijftien minuten wandelen of vijf minuten fietsen.
Bij binnenkomst via de voordeur leidt een klassieke trap je naar een hal die alle ruimtes op de eerste verdieping met elkaar verbindt. Direct rechts bevindt zich een separaat toilet. Aan de achterzijde van de woning ligt de moderne keuken, voorzien van bovenkasten voor extra opbergruimte en een deur naar het balkon.
Vanuit de hal loop je rechtdoor de ruime, lichte woonkamer in, waar de hoge plafonds en grote karakteristieke ramen aan beide zijden zorgen voor veel daglicht. Aan de achterkant ligt over de hele breedte van de woning een balkon.
De woonkamer is, net als de rest van de woning, voorzien van een eikenhouten vloer en strak afgewerkte wanden. De huidige L-indeling is knus en biedt veel mogelijkheden. Zo kan het sfeervolle hoekje met de boekenkast, het Franse balkon en het uitzicht op de straat eenvoudig worden ingericht als een fijne thuiswerkplek.
De buitenmuren aan de achterzijde van de eerste verdieping zijn in 2023 opnieuw gestuukt en geïsoleerd, wat het comfort en de energie-efficiëntie aanzienlijk heeft verbeterd.
Via een vaste trap bereik je de tweede verdieping. De overloop, voorzien van een groot HR+++ dakraam, laat veel daglicht binnen en loopt door tot een inbouwkast waar onder andere de wasmachine, droger en cv-ketel keurig zijn weggewerkt. Deze kast biedt bovendien extra bergruimte. Het dakraam geeft toegang tot het recent vernieuwde platte dak, dat geschikt is voor het realiseren van een dakterras of het plaatsen van zonnepanelen.
Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de royale eerste slaapkamer, die over de volledige breedte van het huis loopt. Deze kamer is in 2023 volledig vernieuwd en voorzien van twee nieuwe dakkapellen met grote HR+++ ramen, een op maat gemaakte inbouwkast en geluidsisolatie richting de straat en buren. Dit geeft de kamer een comfortabele, praktische en rustgevende uitstraling.
Aan de achterzijde bevindt zich de luxe uitgevoerde badkamer, uitgerust met een vrijstaand bad, een inloopdouche, een toilet en een meubel met grote spiegel en dubbele wastafel. Naast de badkamer ligt een tweede (slaap)kamer met veel kastruimte. Deze kamer, die momenteel als babykamer wordt gebruikt, is ook ideaal als logeerkamer, werkkamer of garderobekamer.
Deze bovenwoning ligt volgens ons op een schitterende en gewilde plek in de Vogelenbuurt en is door zijn moderne afwerking en vlekkeloze bewoning direct te betrekken. We staan dan ook te poppelen om het jou te laten zien. Maak je snel een afspraak?
Bijzonderheden:
- Bouwjaar 1903
- In 2023 verduurzaamd tot label B, plat dak vervangen, buiten schilderwerk uitgevoerd, drie nieuwe dakkapellen
- Mogelijkheden voor een dakterras of zonnepanelen
- Direct te betrekken
- Gezonde en eenvoudige VvE met een o.a. jaarlijkse vergadering, een gezamenlijke opstalverzekering en een gefundeerd meerjarenonderhoudsplan (MJOP).
- Een rustig plekje in de stad met toch alle faciliteiten binnen handbereik
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 595,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,611
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 100.00 per month
Construction
- Type apartment
- Upstairs apartment (double upstairs apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1903
- Type of roof
- Combination roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 90 m²
- Exterior space attached to the building
- 5 m²
- Volume in cubic meters
- 290 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Double sink, walk-in shower, bath, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Located at
- 1st floor
- Facilities
- Skylight, french balcony, passive ventilation system, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, triple glazed, double glazing, energy efficient window, draft protection and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas HRE CW5 (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- LAUWERECHT C 7240
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in centre and in residential district
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 100.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Want to be informed about changes immediately?
Save this house as a favourite and receive an email if the price or status changes.
Popularity
2,812x
Viewed
40x
Saved
23-1-2025
On Funda