Aan de charmante Binnen Bantammerstraat ligt deze bijzondere bovenwoning, gevestigd in een statig Rijksmonument met een karakteristieke klokgevel uit het midden van de 19e eeuw. Een woning die direct opvalt door haar uitstraling, historie en de ruimte die zij biedt om geheel naar eigen wens te worden ingevuld.
Met een woonoppervlakte van circa 142 m², verdeeld over vier woonlagen, betreft het een royaal dubbel bovenhuis waar licht, hoogte en flexibiliteit samenkomen. De indeling biedt volop mogelijkheden voor het realiseren van meerdere slaapkamers, een comfortabele woonverdieping met doorzon woonkamer en open keuken, en een multifunctionele eerste verdieping die zich uitstekend leent voor bijvoorbeeld een werkruimte aan huis of een extra slaap- en badkamerindeling. De aanwezige vliering van circa 12 m² vormt een praktische aanvulling op het geheel.
De ligging maakt het geheel extra aantrekkelijk: rustig wonen in een karakteristieke straat, terwijl de levendigheid van de binnenstad – met de Nieuwmarkt, grachten, horeca en winkels – zich op korte loopafstand bevindt.
Het pand is recent gesplitst (2023) en maakt deel uit van een kleinschalige VvE met twee leden, professioneel beheerd door Ymere VvE beheer. De erfpachtcanon is afgekocht tot en met 31 januari 2073
Omgeving:
Het appartement is gelegen in een idyllisch stukje Amsterdam om de hoek van de Nieuwmarkt en de Geldersekade. Een levendige buurt met karakter, dicht bij alle winkels, speciaalzaken, restaurants, culturele bezienswaardigheden en alle nodige voorzieningen bij de hand. Voor kinderen zijn er bijvoorbeeld verschillende basisscholen en speeltuinen in de buurt, maar ook Artis, de Hermitage, en het Koninklijk theater Carré zijn in de nabije omgeving. Binnen enkele minuten wandel je het bruisende winkelcentrum van Amsterdam in, en de Noord-Zuid lijn is om de hoek waardoor de hele stad binnen handbereik is.
Indeling:
Eerste verdieping:
Eigen entree op de begane grond met trapopgang naar de eerste verdieping. Overloop met meterkast en separaat toilet voorzien van fonteintje. Toegang tot het eerste ruime vertrek welke dienst kan doen als woonkamer of ruime master bedroom, met trapkast. Deze verdieping heeft een split level met een lichte en zeer sfeervolle tweede kamer aan de voorzijde van het pand met een knusse plafondhoogte.
Tweede verdieping:
Overloop met hal, toilet met fonteintje. Ruime doorzon woonkamer met open keuken voorzien van 4-pits gasfornuis, vaatwasser, koelkast met vriesvak en oven.
Derde verdieping:
Overloop met vlizotrap naar de zolderverdieping. Twee royale slaapkamers waarvan één met een trap naar een vide, en inbouwkasten. De badkamer is voorzien van bad douche, toilet en wastafel.
Zolder:
Vlizotrap; ruime bergzolder met opstelplaats voor de cv-ketel.
BIJZONDERHEDEN:
- Unieke bovenwoning gelegen in een Rijksmonument;
- 4 etages;
- Woonoppervlakte ca. 142 m² (meetrapport aanwezig;
- De fundering is in 1999 hersteld;
- Ruime vliering van circa 12 m²;
- Erfpacht, canon afgekocht tot en met 31-01-2073;
- Vaste projectnotaris; Notariskantoor Spier & Hazenberg in Amsterdam;
- Kleine VvE van 2 leden welke professioneel beheerd wordt door Ymere VvE beheer;
- Servicekosten voor de woning zijn€ 275,85 per maand (begroting 2026);
Wat u verder moet weten:
- Verkoper verkoopt de woning voor eigen gebruik (of gebruik door eerstegraads familielid), welke persoon daar zijn/haar hoofdverblijf gaat hebben;
- Verkoper verkoopt met anti-speculatiebeding (niet verhuren noch verkopen gedurende een periode van 03 jaar);
- Het betreft een voormalige huurwoning van Ymere;
- Niet bewoning-, asbest en ouderdomsclausule van toepassing;
- Verkoper behoudt zich het recht van gunning voor;
- Oplevering per direct.
Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.
Highlights
AI-generated from the description
Monumental home with gable
Unique upper home in monumental building with 19th-century gable.
Spacious multi-level home
Approx. 142 m² over 4 floors with multiple rooms.
Bright through-living room
Spacious through-living room with open kitchen and appliances.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
Service charges
€ 276 per month
Listed since
Acceptance
Available in consultation
Asking price
€ 850,000 kosten koper
Asking price per m²
€ 5,986
Status
Available
Buyers program
Is onderdeel uitpondproject
Construction
Type apartment
Upstairs apartment (double upstairs apartment)
Building type
Resale property
Year of construction
1850
Specific
Listed building (national monument)
Type of roof
Gable roof covered with roof tiles
Quality marks
Energie Prestatie Advies
Surface areas and volume
Areas
Living area
142 m²
Other space inside the building
12 m²
Volume in cubic meters
471 m³
Layout
Number of rooms
5 rooms (3 bedrooms)
Number of bath rooms
1 bathroom and 2 separate toilets
Bathroom facilities
Shower, bath, toilet, sink, and washstand
Number of stories
4 stories and an attic
Facilities
Mechanical ventilation and TV via cable
Located at
2nd floor
Energy
Energy label
F
Insulation
Partly double glazed
Heating
CH boiler
Hot water
CH boiler
CH boiler
Intergas Kompakt (gas-fired combination boiler from 2015, in ownership)