Wonen aan het water, met vrijheid, vergezichten én Sneek dichtbij!
Description
Vrij wonen aan de Zwette met de stad dichtbij...
Op een werkelijk idyllische plek, midden in het Friese landschap en direct aan de Zwette – de doorgaande vaarroute van de Middelseeroute – staat deze bijzondere en verrassend ruime woning. Een plek waar rust, ruimte, water en vrijheid vanzelfsprekend zijn, terwijl het gezellige centrum van Sneek op slechts enkele fietsminuten afstand ligt.
Het voormalige baanwachtershuis, wachtpost 13, heeft in de loop der jaren een bijzondere transformatie ondergaan. Oorspronkelijk vormde het één helft van een dubbel woonhuis voor het spoorwegpersoneel; inmiddels is het samengevoegd tot een royale woning met volop ruimte en mogelijkheden.
De ligging is misschien wel het meest bijzondere aspect. Vanuit de woning en de tuin kijk je vrij uit over het water, het eigen weiland en het omliggende Friese landschap. De Zwette maakt hier een mooie bocht, waardoor het geheel prachtige zichtlijnen en steeds wisselende vergezichten biedt. Vanuit de tuin zie je de boten rustig voorbijvaren en beleef je het water ieder seizoen op een andere manier.
Het geheel ligt op een royaal perceel eigen grond van maar liefst 5.719 m². Een heerlijk ruime plek om te wonen, te tuinieren, dieren te houden of simpelweg te genieten van de vrijheid en de ruimte om je heen. De woning is bovendien goed bereikbaar via een veilige auto- en fietsverbinding.
Een huis met geschiedenis
Deze karakteristieke woning werd destijds speciaal voor het spoorwegpersoneel gebouwd door de lokale timmerman Hendrik Tjipkes Biesma uit Boazum, in opdracht van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. Later werd het pand door de Nederlandse Spoorwegen verkocht en kwam het in particuliere handen.
Die bijzondere geschiedenis geeft het huis een eigen karakter. Tegelijkertijd biedt de huidige indeling alle ruimte om er een comfortabel en eigentijds thuis van te maken.
Ruimte, licht en uitzicht
Via de centrale entree met trapopgang komt u in de verschillende vertrekken, waaronder een ruime inpandige garage en bijkeuken met cv-ruimte.
De lichte woonkamer met eetkamergedeelte en de sfeervolle, op het water gerichte zitkamer vormen samen een royale leefruimte van circa 45 m². Grote raampartijen zorgen voor veel daglicht en vanuit de watergerichte zitkamer is het uitzicht over de Zwette en het landschap iedere dag weer bijzonder. Via de tuindeuren loopt u zo het terras en de tuin in.
De deels open keuken beschikt over een nette keukeninrichting met diverse inbouwapparatuur. Vanuit de tussenhal zijn het toilet en de tweede trapopgang bereikbaar.
Op de eerste verdieping bevinden zich meerdere slaapkamers, een royale badkamer en verschillende praktische bergruimtes. De grote badkamer is voorzien van een ligbad, douche, toilet en vaste wastafel. De derde slaapkamer beschikt bovendien over een ruime inloopkast.
De tweede verdieping bestaat uit een grote, beloopbare zolder met stahoogte. Een ideale plek voor opslag, hobbyruimte of – afhankelijk van de wensen – wellicht extra kamers.
Buitenleven aan doorgaand vaarwater
Ook buiten is er volop ruimte. Naast de woning staat een vrijstaande houten garage en er is een kleine schuur/stal met overkapping.
De royale kavel biedt alle ruimte voor liefhebbers van het buitenleven. De gunstige ligging op de zon, het vrije uitzicht en de directe ligging aan de Zwette maken dit tot een plek waar je optimaal van het Friese landschap kunt genieten.
En toch ligt de stad dichtbij. Binnen enkele minuten fietsen ben je in Sneek, met alle voorzieningen, winkels, terrassen en restaurants binnen handbereik.
Een bijzondere combinatie: de vrijheid en rust van wonen aan het water, de ruimte van een royaal eigen perceel en tegelijkertijd de gezelligheid van Sneek dichtbij.
Of u hier nu permanent wilt wonen, ruimte zoekt voor bijvoorbeeld een B&B of mantelzorg, of vooral droomt van een vrij plekje aan het doorgaande vaarwater: hier zijn de mogelijkheden volop aanwezig.
Highlights
AI-generated from the description
Open views by water
Directly on De Zwette with open views and meadow.
Spacious character home
Former gatekeeper’s house, now spacious home with attic.
Large plot outdoor living
5,719 m² plot with garden, meadow and outbuildings.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
Listed since
Acceptance
Available in consultation
Asking price
€ 749,000 kosten koper
Asking price per m²
€ 4,652
Status
Available
Construction
Kind of house
Mansion, detached residential property
Building type
Resale property
Construction period
1906-1930
Type of roof
Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
Areas
Living area
161 m²
Other space inside the building
57 m²
External storage space
20 m²
Plot size
5,719 m²
Volume in cubic meters
843 m³
Layout
Number of rooms
5 rooms (3 bedrooms)
Number of bath rooms
1 bathroom and 1 separate toilet
Bathroom facilities
Shower, bath, toilet, and sink
Number of stories
2 stories and an attic
Energy
Energy label
G
Insulation
Double glazing and insulated walls
Heating
CH boiler
Hot water
CH boiler
CH boiler
Remeha (gas-fired combination boiler from 2020, in ownership)