Zilverakkerweg 16952 DP DierenDieren-West boven spoorlijn
€ 875,000 k.k.
- 199 m²living area
- 891 m²plot size
- 4bedrooms
- Cenergy label
Description
Karakteristieke vrijstaande villa met een bedrijfshal, gebouwd in 1910 maar volledig gerenoveerd. Energielabel C. De bedrijfshal van 100m² is te gebruiken of als grote schuur c.q. hobbyruimte of als bedrijfshal. De bestemming van de hal laat bedrijven toe. Het woonhuis heeft een woonbestemming. Daarnaast is nog een extra garage waar 2 auto’s achter elkaar geplaatst kunnen worden. Gelegen op een ruim perceel van 890 m². De inhoud van de woning is bijna 900m³. Een ideaal woon-/werkpand dus met veel gebruiksmogelijkheden met veel parkeerruimte.
Ongeveer 150 meter achter het huis begint Nationaal Park De Veluwezoom, het groene hart van Dieren, hier woon je op een fijne locatie waar natuur, comfort en bereikbaarheid samenkomen. De omgeving biedt volop rust en ruimte, terwijl voorzieningen zoals winkels, scholen en openbaar vervoer binnen handbereik liggen. Met de prachtige Veluwezoom om de hoek is dit de ideale plek voor liefhebbers van wandelen, fietsen en buitenleven. Een heerlijke woonplek voor wie graag geniet van een ontspannen en groene leefomgeving.
Indeling:
Begane grond:
Entree, vestibule en hal met mooie authentieke tegelvloer, logeerkamer met badkamer, vernieuwd in 2023, voorzien van wastafel en douche. Kantoor, gastentoilet. 2e ruime, geheel betegelde, luxe badkamer met Whirlpool, toilet en dubbele wastafel. Woonkamer met mooie visgraatvloer en met op cv aangesloten houtkachel, eetkamer eveneens met visgraatvloer, aansluitend riante woonkeuken met kookeiland, diverse inbouwapparatuur en openslaande deuren naar de tuin. Vanuit de hal is de royale, met stahoogte, provisiekelder bereikbaar.
1e verdieping:
Overloop, stookruimte, riante slaapkamer (voorheen 2 slaapkamers), tussenkamer, speelkamer voorheen keuken (alle aansluitingen zijn aanwezig), kledingkast, ouderslaapkamer, 3e badkamer voorzien van ligbad, douche en vaste wastafel.
De woning is gerenoveerd en goed onderhouden, heeft muur- en dakisolatie, is voorzien van dubbel glas, wordt CV verwarmd, heeft een Nordic Fire CV Houtkachel en warmtepompboilers, de 3 douches kunnen allen tegelijk worden gebruikt. Het schilderwerk buiten is in 2023 uitgevoerd. Kranen van Grohe, sanitair Villeroy en Boch, whirlpool Rino. Marmeren wastafels, granieten aanrecht, keuken Mosa tegels. Koperen dakgoten zijn onderhoudsvrij. Kelder in originele staat met oude estriken.
Tuin en buitenterrein:
Gezellige tuin op het Zuid/Westen met terras, gazon en borders.
Groot deel van het perceel is bestraat waardoor er ruime parkeermogelijkheden zijn. Het terrein is omsloten en voorzien aan de voorzijde van een sierhekwerk en poort met intercom. Aan de koper de keus dit zo te laten of om eventueel de tuin te vergroten.
Bijzonderheden:
Centrale ligging in het land, nabij A12, binnen 10 minuten bereikbaar. Steden Arnhem, Doetinchem, Apeldoorn, Zutphen in 15 minuten bereikbaar. Vlakbij de mooie Achterhoek, nostalgische plaatsen als Bronckhorst, Doesburg en Steenderen allen op fietsafstand. Scholen, het NS station en alle denkbare winkels en supermarkten op 5 minuten loopafstand.
Wil je het pand bedrijfsmatig gebruiken dan is de ligging ook uniek vanwege de goede bereikbaarheid en de zichtbaarheid voor eventuele reclamedoeleinden vanaf de doorgaande weg.
Kom hier wonen en geniet van het natuurgebied De Veluwezoom met uitgestrekte bossen en weilanden en met prachtige wandelpaden, ook voor paarden- en fietsliefhebbers. Vanaf hier kun je lopen of fietsen naar de Postbank in Rheden of De Steeg. Campings, recreatiegebieden en watersportgebieden met haventjes liggen in de naaste omgeving. Evenals de Achterhoek en vele historische stadjes als bijv. Doesburg en Bronckhorst (10 autominuten).
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 875,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,397
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1910
- Specific
- Monumental building
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 199 m²
- Other space inside the building
- 17 m²
- External storage space
- 116 m²
- Plot size
- 891 m²
- Volume in cubic meters
- 795 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 3 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 3 showers, double sink, toilet, whirlpool, 2 sinks, and bath
- Number of stories
- 2 stories, a loft, and a basement
- Facilities
- Mechanical ventilation
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and insulated walls
- Heating
- CH boiler and wood heater
- CH boiler
- Nefit (gas-fired from 2015, in ownership)
Cadastral data
- DIEREN U 3439
- Cadastral map
- Area
- 891 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Sheltered location and in wooded surroundings
- Garden
- Surrounded by garden
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 2 cars
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on gated property, parking on private property and public parking
Popularity
3,127x
Viewed
102x
Saved
30-5-2026
On Funda
Neighborhood

Dieren-West boven spoorlijn
Dieren- Residents
- 4,070
- Family with children
- 29%
- Avg. asking price / m²
- € 3,862
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



