New
Hoofdstraat 439861 AA GrootegastGrootegast
€ 395,000 k.k.
- 202 m²living area
- 885 m²plot size
- 5bedrooms
- Denergy label
Description
Sommige huizen zijn gemaakt voor een leven waarin altijd iets gebeurt. Voor lange avonden aan tafel, een volle bank tijdens een filmavond, kinderen die ieder hun eigen plek zoeken en familie of vrienden die graag blijven eten. Hoofdstraat 43 is zo’n huis. Met 202 m² woonoppervlakte biedt het opvallend veel leefruimte, terwijl de warme inrichting en de houtkachel juist voor gezelligheid en geborgenheid zorgen. Tel daar het perceel van 885 m² bij op en er staat een familiehuis waarin ruimte niet alleen zichtbaar, maar vooral dagelijks voelbaar is.
Het hart van de woning wordt gevormd door de woonkamer en de royale eetkamer. In de woonkamer zorgen de grote ramen voor veel daglicht, terwijl de houten wand en natuurlijke materialen de ruimte een warme uitstraling geven. Er is genoeg plaats voor een flinke zithoek, zodat het hele gezin hier gemakkelijk samenkomt.
Via de en-suitedeuren sluit de eetkamer hier mooi op aan. De indeling met twee afzonderlijke, maar verbonden leefruimtes is in 2020 tot stand gekomen. Dit is een plek die uitnodigt om lang te tafelen. De grote eettafel kan met gemak het middelpunt van het dagelijks leven worden, van een rustig ontbijt tot verjaardagen en diners met een groter gezelschap. De houtkachel heeft hier een prominente plek en versterkt precies het huiselijke karakter dat bij deze woning past. Op koude dagen vormt het vuur een warm middelpunt. Door de en-suitedeuren open te zetten ontstaat één royaal leefgedeelte, terwijl beide kamers met de deuren gesloten hun eigen sfeer behouden.
De keuken is eveneens ruim opgezet en biedt voldoende plaats voor gezamenlijk koken en de drukte van een gezin. Verder beschikt de begane grond over een slaapkamer met een aangrenzende badkamer. Deze ruimtes zijn in 2020 door een wand van elkaar gescheiden, waardoor een praktische indeling is ontstaan en levensloopgeschikt wonen tot de mogelijkheden behoort. Een extra kamer aan de voorzijde is prettig als thuiswerkplek of studeerkamer.
Wie veel ruimte zoekt, zal vooral blij worden van het achterste deel van het huis. Hier bevinden zich een forse bijkeuken en nog een royale kamer. Een speelkamer waarin speelgoed niet steeds hoeft te worden opgeruimd, een rustige werkplek, een hobbyruimte of een fijne logeerkamer, het kan hier allemaal. De bijkeuken biedt daarnaast volop ruimte voor wasgoed, voorraad en alle praktische spullen die in een druk huishouden een plek nodig hebben. Daardoor kunnen de woonvertrekken ook echt woonvertrekken blijven.
Boven zet het ruime karakter zich voort. Hier bevinden zich twee slaapkamers en een grote zolderkamer, zodat er voor verschillende gezinsleden een eigen plek te creëren is. De zolderkamer kan ook uitstekend dienstdoen als werk- of hobbyruimte. De aangrenzende kast biedt veel bergruimte. In 2024 zijn de slaapkamers aan beide zijden aangepakt. Daarbij zijn isolatie en nieuwe binnenwanden aangebracht, wat deze verdieping meer comfort en een verzorgde basis heeft gegeven.
Een echte blikvanger op de verdieping is de badkamer, die in januari 2026 volledig is vernieuwd. De donkere tegels, houten wandafwerking en natuurstenen waskom geven de ruimte een stoere en eigentijdse sfeer. De inloopdouche maakt het geheel compleet. Het is een badkamer met een uitgesproken karakter, passend bij de warme en natuurlijke stijl die op meerdere plekken in het huis terugkomt.
Ook op andere onderdelen is de woning de afgelopen jaren verbeterd. In 2020 zijn in de woonkamer en twee slaapkamers nieuwe lichtschakelaars en inbouwspots geplaatst. Een belangrijke vernieuwing volgde in 2023, toen het volledige pannendak is vervangen. In 2026 kregen ook de entree en hal een opfrisbeurt, met een nieuwe vloer en een vernieuwde indeling. Daarnaast zijn de voordeur en de kozijnen aan de voorzijde van de bergingen vervangen. Het buitenschilderwerk is in 2022 uitgevoerd en voor de verlichting zijn er rondom de woning spotjes aangebracht. Zo is er stap voor stap gewerkt aan zowel de uitstraling als het dagelijks comfort van het huis.
Buiten is er eveneens veel bewegingsvrijheid. Het perceel van 885 m² biedt een combinatie van tuin, groen en een ruim erf. Er is plaats voor meerdere zitplekken, spelende kinderen en het parkeren van meerdere auto’s op eigen terrein. De grote carport biedt niet alleen beschutting voor auto’s, maar ook veel praktische ruimte voor fietsen, tuingereedschap, een aanhanger en andere spullen. In 2025 is hiernaast een extra overkapping toegevoegd, waardoor de bruikbare ruimte rond de woning verder is vergroot.
Op het naastgelegen terrein wordt op dit moment een appartementencomplex gebouwd. Hierdoor verandert de directe omgeving, maar ontstaat er ook een nieuwe, eigentijdse invulling naast de woning. Op één van de luchtfoto’s is een impressie gemaakt van de toekomstige situatie, zodat vooraf goed zichtbaar is hoe het geheel zich straks tot de woning en het perceel verhoudt.
Hoofdstraat 43 is bovenal een huis om samen in te leven. Een plek waar iedereen de ruimte heeft voor een eigen kamer, hobby of werkplek, maar waar het gezin elkaar steeds weer vindt rond de tafel, op de bank of bij het vuur van de houtkachel.
Highlights
AI-generated from the description
Spacious living and dining
Bright living and dining with en-suite doors and wood stove.
Many rooms and space
202 m² living space with several bedrooms, attic room and extra rooms.
Large plot with yard
885 m² plot with garden, yard and large carport.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 395,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 1,955
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1965
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 202 m²
- Exterior space attached to the building
- 62 m²
- Plot size
- 885 m²
- Volume in cubic meters
- 727 m³
Layout
- Number of rooms
- 8 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, toilet, sink, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Passive ventilation system
Energy
- Energy label
- D
- Insulation
- Roof insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Bosch (gas-fired combination boiler, in ownership)
Cadastral data
- GROOTEGAST L 2212
- Cadastral map
- Area
- 855 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- GROOTEGAST L 1101
- Cadastral map
- Area
- 30 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Garden
- Surrounded by garden and sun terrace
Garage
- Type of garage
- Carport and parking place
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
1,059x
Viewed
32x
Saved
23-10-2026
On Funda
Neighborhood

Grootegast
Grootegast- Residents
- 3,360
- Family with children
- 34%
- Avg. asking price / m²
- € 3,134
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



