Herenwaltje 38911 HN LeeuwardenDe Waag
€ 525,000 k.k.
- 182 m²living area
- 80 m²plot size
- 2bedrooms
- Cenergy label
Eye-catcherMonumentaal wonen en werken in hartje Leeuwarden!
Description
Karakteristiek wonen én werken in het historische hart van Leeuwarden?
Op zoek naar een royaal en statig pand met uitstraling, historie en volop mogelijkheden? Dan is dit monumentale herenhuis aan het Herenwaltje 3 absoluut het bekijken waard. Dit voorname pand, oorspronkelijk gebouwd in 1775, betreft een beschermd gemeentelijk monument en is gelegen binnen het beschermde stadsgezicht van de binnenstad. Een pand met karakter, een rijke geschiedenis en een indrukwekkende aanwezigheid in het straatbeeld.
Met de bestemming Gemengd 2, biedt dit object bijzonder veel flexibiliteit. Het is uitermate geschikt voor wonen, maar ook zeer interessant voor een combinatie van wonen en werken. Denk aan een kantoor aan huis, praktijkruimte, atelier of een representatieve werkplek in een historische setting. De royale indeling, meerdere woonlagen en twee kelderruimtes maken het geheel veelzijdig en functioneel. Daarbij beschikt het pand over een energielabel C.
De verschillende verdiepingen zorgen voor een natuurlijke scheiding tussen wonen en werken, terwijl de ruime kamers en praktische indeling volop mogelijkheden bieden om het pand naar eigen wens in te delen. Of je nu droomt van stijlvol wonen in de binnenstad, een karaktervolle werkplek zoekt of beide wilt combineren, hier kan het allemaal.
Een unieke kans om te wonen en/of te ondernemen op een absolute toplocatie in Leeuwarden. Zie jij jezelf hier al wonen, werken of misschien wel beide combineren?
Het is prachtig wonen in Leeuwarden
Leeuwarden is een bruisende en sfeervolle stad met een rijk historisch karakter. Als hoofdstad van Friesland biedt de stad een perfecte mix van historie en moderne voorzieningen. Vanuit het Herenwaltje wandel je in enkele minuten naar gezellige terrassen, restaurants, speciaalzaken, musea en theaters. De grachten, monumentale panden en de winkelstraten.
De stad kent daarnaast een uitstekende bereikbaarheid. Het NS-station bevindt zich op korte afstand en biedt directe verbindingen richting onder andere Zwolle en de Randstad. Ook met de auto is Leeuwarden goed bereikbaar via de uitvalswegen richting de A31 en A32.
Parkeren is mogelijk via een parkeervergunning op de openbare weg of in één van de nabijgelegen parkeergarages in het centrum.
De indeling van het pand is als volgt:
Begane grond
Via de entree aan de voorzijde kom je binnen in de hal met meterkast en trapopgang naar de bovenliggende verdiepingen. Direct bij binnenkomst voel je de historie van het pand.
Aan de voorzijde bevindt zich de royale woonkamer. Dankzij de brede raampartijen aan de straatzijde geniet deze ruimte van een prettige lichtinval. De speelse vorm en diepte van de kamer bieden volop mogelijkheden voor een sfeervolle zitkamer of kantoorruimte.
Aan de achterzijde is de keuken gesitueerd. Deze ruimte is praktisch ingedeeld en vormt een duidelijke scheiding tussen het woonwerk en kookgedeelte. Door de lengte van het pand ontstaat een prettige en functionele indeling met diverse gebruiksmogelijkheden.
Eerste verdieping
Op de eerste verdieping bevindt zich een ruime zitkamer met open karakter. Deze verdieping is uitermate geschikt als tweede woonkamer. De ruime verdieping biedt mogelijkheden om hier een comfortabele en lichte leef- of werkverdieping te realiseren. Hier is tevens al een rioolaansluiting voor een toilet aangelegd.
Tweede verdieping
De tweede verdieping beschikt over twee slaapkamers en meerdere bergruimten. De grootste slaapkamer is ruim opgezet. De tweede slaapkamer is eveneens goed bruikbaar als slaap, werk of hobbykamer. Daarnaast is er een aparte berging met opstelling van de cv-installatie en extra kastruimte.
Kelder
De eerste kelderruimte is voorzien van sanitaire voorzieningen, waaronder een douche, wastafel en een aparte toilet. Via een vlizotrap bereik je de tweede kelderruimte, die volop mogelijkheden biedt voor extra opslag bijvoorbeeld voor voorraad of overige materialen.
Bestemming en mogelijkheden
De bestemming Gemengd 2 maakt dit pand bijzonder interessant. Het object kan worden gebruikt voor wonen, maar ook voor een combinatie van wonen en werken. Dit biedt kansen voor ondernemers die een representatieve werkplek zoeken in de binnenstad, of voor wie graag wonen en werken op één locatie wil combineren.
Bijzonderheden:
- Historisch pand uit 1775
- Beschermd gemeentelijk monument
- Gelegen in beschermd stadsgezicht
- Bestemming Gemengd 2
- Geschikt voor wonen en of woonwerk
- Energielabel C
- Royale indeling met meerdere woonlagen
- Twee kelderruimtes
- Gelegen in het historische centrum van Leeuwarden
- Parkeermogelijkheden via vergunning of parkeergarages in de directe omgeving
Ben je op zoek naar een karaktervol en statig pand met historie, uitstraling en veelzijdige gebruiksmogelijkheden in het centrum van Leeuwarden? Dan nodigen wij je graag uit voor een bezichtiging van Herenwaltje 3.
Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld, veelal aan de hand van de door verkoper aan ons ter hand gestelde gegevens en tekeningen. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Dit geldt voor onder meer de opgegeven maten, oppervlakten, isolatie en ouderdom van technische installaties.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 525,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,885
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1775
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations) and listed building (national monument)
- Type of roof
- Mansard roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 182 m²
- Plot size
- 80 m²
- Volume in cubic meters
- 662 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Shower and toilet
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Air conditioning, passive ventilation system, and TV via cable
Energy
- Energy label
- C
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Quinta 28c (in ownership)
Cadastral data
- LEEUWARDEN C 2388
- Cadastral map
- Area
- 80 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre
- Garden
- Front garden
Parking
- Type of parking facilities
- Resident's parking permits
Popularity
8,233x
Viewed
68x
Saved
25-2-2026
On Funda
Neighborhood

De Waag
Leeuwarden- Residents
- 1,310
- Family with children
- 4%
- Avg. asking price / m²
- € 3,555
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



