Zuiderdiep 4379521 AM Nieuw-BuinenNieuw-Buinen Oost
€ 595,000 k.k.
- 154 m²living area
- 1,687 m²plot size
- 4bedrooms
- A+energy label
Description
Nieuw-Buinen – Zuiderdiep 437
Vraagprijs € 595.000,- k.k.
Bent u op zoek naar landelijk en vrij wonen, met uitzicht op een natuurlijke omgeving en veel ruimte op eigen terrein?
Aan het verkeersluwe gedeelte van het Zuiderdiep, waar hoofdzakelijk bestemmingsverkeer rijdt en een maximumsnelheid van 30 km/uur geldt, staat deze prachtig onder architectuur gebouwde en degelijk uitgevoerde vrijstaande woning met aangebouwde garage/berging, royale zolder en diverse bijgebouwen. Het geheel is gelegen op een fraai perceel van maar liefst 1.687 m² eigen grond.
Direct aan de overzijde bevindt zich de voormalige ijsbaan, die inmiddels is teruggegeven aan de natuur en is veranderd in een fraaie water- en natuurpartij met een wandelpad eromheen. Daarnaast ligt openluchtzwembad De Buinerstreng.
Het vrije uitzicht en de groene omgeving geven deze plek een uitgesproken landelijk karakter, terwijl de dagelijkse voorzieningen van Nieuw-Buinen en omliggende plaatsen, zoals Stadskanaal, goed bereikbaar zijn.
De woning is onder architectuur gebouwd en combineert een karaktervolle uitstraling met een praktische en toekomstbestendige indeling. Dankzij de aanwezigheid van een royale slaapkamer en complete badkamer op de begane grond is gelijkvloers wonen nu of in de toekomst uitstekend mogelijk. Op de verdieping bevinden zich drie slaapkamers en een tweede badkamer, waarbij de grootste slaapkamer desgewenst eenvoudig in twee kamers kan worden verdeeld.
Daarnaast is er volop praktische bergruimte aanwezig, zowel op de zolderverdieping van de woning als op de royale zolder boven de garage/berging.
Ook buiten de woning zijn de mogelijkheden bijzonder veelzijdig. Naast de aangebouwde garage/berging met royale zolder staat achter op het perceel een vrijstaande stenen schuur van circa 74 m². Een ideale ruimte voor bijvoorbeeld het stallen van een caravan of camper, een uitgebreide werkplaats, een ruimtevragende hobby, opslag of mogelijkheden voor een bedrijf of praktijk aan huis. Verder bevinden zich op het perceel onder meer een vrijstaande houten schuur, diverse overkappingen, fruitbomen en een fraai aangelegde volwassen tuin.
De royale tuin biedt volop privacy en kent verschillende plekken om van het buitenleven te genieten. Het volwassen groen, de fruitbomen en de verschillende bijgebouwen versterken het landelijke karakter en maken het perceel geschikt voor uiteenlopende woon- en hobbywensen.
Bent u benieuwd geworden? U kunt zich aanmelden via ons kantoor (telefonisch of via mail). We plannen de bezichtigingen op vaste tijdstippen om het u en uw medekijkers gemakkelijk te maken, zodat we u in alle rust kunnen rondleiden
INDELING
Onderverdieping:
Geheel betegelde kelder (ca. 9 m²) met een hoogte van circa 1,91 meter.
Begane grond:
Hal (ca. 6,5 m²) met trapopgang en toilet met fonteintje, royale woonkamer (ca. 46 m²) met erkerpartijen aan de voor- en westzijde, open haard en schuifpui naar de tuin. Aansluitend de keuken (ca. 9 m²) met inbouwkeuken voorzien van onder meer een keramische kookplaat, afzuigkap, oven, magnetron en koeler, bijkeuken (ca. 6,5 m²) met witgoedaansluitingen, spoelbak en tuindeur, royale slaapkamer (ca. 14 m²) met raampartijen aan twee zijden en aansluitend de badkamer (ca. 5 m²), voorzien van ligbad, douchecabine, wandcloset en wastafel, inpandig bereikbare aangebouwde garage/berging (ca. 32 m²) met volop praktische ruimte, verder beschikt deze garage/berging over een royale zolder van circa 20 m².
Eerste verdieping:
Overloop (ca. 7,5 m²) die toegang biedt tot alle vertrekken op deze verdieping, drie slaapkamers van respectievelijk circa 23 m², 11 m² en 11 m² en een tweede badkamer (ca. 3,6 m²), voorzien van douchecabine, wandcloset en wastafel. De grootste slaapkamer is desgewenst eenvoudig op te delen in twee afzonderlijke kamers.
Tweede verdieping:
Via een vlizotrap bereikbare zolderverdieping met praktische bergruimte. De zolder heeft een oppervlakte van circa 11 m², gemeten vanaf 1,50 meter hoogte.
Bijgebouwen:
Op het perceel staat daarnaast een royale vrijstaande stenen schuur van circa 73,5 m², uitgevoerd met betonvloer en elektrische deur. Verder is er een vrijstaande houten schuur/tuinhuis met overkapping en houtstek.
Tuin:
Rondom de woning ligt een royale en fraai aangelegde tuin met veel groen, gevarieerde beplanting en volop privacy. De combinatie van gazon, karakteristieke bomen, fruitbomen en verschillende zitplekken geeft het geheel een parkachtige en landelijke uitstraling. Door de omvang van het perceel is er altijd wel een fijne plek in de zon of juist in de schaduw te vinden.
Aan de woning bevindt zich een royale terrasoverkapping van circa 21 m², waardoor u ook op minder zonnige dagen comfortabel buiten kunt zitten. Verderop in de tuin ligt nog een sfeervolle overkapping bij de vijver. De drie met elkaar verbonden vijvers vormen samen met het gemetselde fonteintje en de zonnewijzer een bijzonder fraai element in de tuin.
Achter op het perceel is volop ruimte voor tuinieren en hobby’s, met onder meer fruitbomen en een moestuingedeelte. Daarnaast zorgen de aanwezige bijgebouwen en overkappingen voor veel praktische berg- en gebruiksruimte.
De combinatie van het royale perceel, de fraaie aanleg, de privacy en de vele gebruiksmogelijkheden, samen met de comfortabele, praktische, goed doordachte en degelijk gebouwde woning, maakt dit tot een bijzonder compleet geheel waar het binnen en buiten prettig wonen is.
Handig om te weten:
- Bouwjaar 1997;
- Onder architectuur gerealiseerd;
- Gelegen op een perceel van 1.687 m² eigen grond;
- Voorzien van 28 zonnepanelen geplaatst in 2016, met een jaarlijkse productie ca. 4.400 kWh;
- In 2023 voorzien van hybride warmtepomp met een warmtepompboiler (2026) van 150 liter;
- Vloerverwarming op de begane grond;
- Elektrische bedienbare zonwering en horren aanwezig;
- De woning is in 2025 buitenom geschilderd;
- De grote vrijstaande schuur biedt uitstekende mogelijkheden voor bijvoorbeeld het stallen van een caravan of camper, een ruimte vergende hobby, werkplaats of bedrijf aan huis;
- Centrale afzuiging in kelder, keuken, badkamer en toilet;
- Verkeersluw gelegen aan een gedeelte van het Zuiderdiep waar hoofdzakelijk bestemmingsverkeer rijdt en een maximumsnelheid van 30 km/uur geldt.
Omgevingsinformatie:
Nieuw-Buinen biedt een prettige combinatie van landelijk wonen en goede bereikbaarheid. In het dorp zijn diverse voorzieningen voor de dagelijkse behoeften aanwezig, waaronder een Aldi-supermarkt, scholen, sportaccommodaties en openluchtzwembad De Buinerstreng. Voor een uitgebreider winkel-, horeca- en voorzieningenaanbod ligt Stadskanaal op slechts enkele autominuten afstand.
Ook voor liefhebbers van wandelen en buiten zijn er volop mogelijkheden. Direct tegenover de woning ligt de voormalige ijsbaan, die inmiddels is teruggegeven aan de natuur en is ingericht als groene water- en natuurpartij met een wandelpad rondom. Samen met de landelijke omgeving en het open karakter van het Zuiderdiep draagt dit bij aan een bijzonder prettige woonomgeving.
Nieuw-Buinen beschikt daarnaast over busverbindingen richting onder andere Stadskanaal, Borger en Assen, waardoor ook de omliggende plaatsen goed bereikbaar zijn.
Highlights
AI-generated from the description
Ground floor living possible
Bedroom and full bathroom on the ground floor.
Large plot with garden
Landscaped garden on 1,687 m² with lots of privacy.
Solar panels and heat pump
28 solar panels, hybrid heat pump and floor heating.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 595,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,864
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1997
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 154 m²
- Other space inside the building
- 62 m²
- Exterior space attached to the building
- 23 m²
- External storage space
- 81 m²
- Plot size
- 1,687 m²
- Volume in cubic meters
- 824 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, bath, 2 toilets, and 2 sinks
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Outdoor awning, skylight, optical fibre, mechanical ventilation, flue, TV via cable, and solar panels
Energy
- Energy label
- A+
- Insulation
- Roof insulation, insulated walls and floor insulation
- Heating
- Wood heater, partial floor heating and heat pump
Cadastral data
- BORGER B 11028
- Cadastral map
- Area
- 1,687 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside park, alongside a quiet road, in residential district and unobstructed view
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electrical door and electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
1,819x
Viewed
26x
Saved
21-9-2026
On Funda
Neighborhood

Nieuw-Buinen Oost
Nieuw-Buinen- Residents
- 1,120
- Family with children
- 38%
- Avg. asking price / m²
- € 2,624
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



