New
Achterdijk 491191 JJ Ouderkerk aan de AmstelOuderkerk aan de Amstel
€ 1,995,000 k.k.
- 235 m²living area
- 545 m²plot size
- 5bedrooms
- Benergy label
Description
Wonen aan de Amstel, met een prachtig uitzicht over het water en een eigen ligplaats direct voor de deur. Deze royale villa biedt een uitzonderlijke combinatie van ruimte, privacy en wooncomfort, met vijf ruime slaapkamers, drie badkamers en een zonnige tuin op het zuiden.
Het ruime perceel, de meerdere terrassen en het multifunctionele bijgebouw met dubbele garage maken het geheel compleet. Een unieke woning op een van de mooiste locaties van Ouderkerk aan de Amstel.
Woonoppervlakte: 235 m²
Perceeloppervlakte 545 m²
Energielabel B
Oplevering in overleg
Indeling
De woning is bereikbaar via twee entrees. Via de voordeur aan de voorzijde kom je binnen in de hal met een toilet voorzien van fontein. Vanuit de hal stap je direct de riante leefruimte binnen.
De woonkamer ligt aan de voorzijde en beschikt over een fraaie erker met panoramisch uitzicht over de Amstel. De aangrenzende sierhaard geeft de ruimte extra sfeer. Aan de zijkant bevindt zich een schuifpui naar het zijbalkon, vanwaar je eveneens uitkijkt over het water. De woonkamer biedt volop ruimte voor een royale zithoek en een grote eettafel.
Via een karakteristieke toog bereik je de keuken aan de achterzijde. Deze woonkeuken is compleet uitgerust met een vijfpits gaskookplaat, afzuigkap, vaatwasser, dubbele spoelbak, inbouwoven, magnetron en een koel-vriescombinatie. De vele inbouwkasten bieden volop bergruimte.
Dankzij de royale afmetingen is hier voldoende plaats voor een eettafel en kan de ruimte uitstekend als woonkeuken worden gebruikt. Vanuit de keuken kijk je uit over de tuin en geven schuifdeuren toegang tot het zonnige balkon op het zuiden. Via een spiltrap is de achtertuin bereikbaar. Op deze verdieping bevindt zich tevens een praktische bijkeuken met extra kastruimte.
De volledige begane grond is voorzien van een natuurstenen granietenvloer met vloerverwarming.
De begane grond biedt een compleet en comfortabel slaapgedeelte met drie ruime slaapkamers, twee badkamers en diverse praktische voorzieningen. Vanuit de centrale hal zijn alle vertrekken bereikbaar, waaronder een separaat toilet en een wasruimte met aansluitingen voor de wasmachine en droger.
Aan de voorzijde bevinden zich twee ruime slaapkamers, die flexibel kunnen worden ingericht als kinder-, gasten- of werkkamer. Voor deze kamers is een badkamer aanwezig met een inloopdouche en wastafel.
De hoofdslaapkamer ligt rustig aan de achterzijde en beschikt over een vaste kastenwand, een inpandige bergkast en een eigen badkamer en suite. Deze is compleet uitgevoerd met een ligbad, douchecabine, dubbele wastafel, handdoekradiator en inbouwkasten. De schuifdeuren geven direct toegang tot het aangrenzende terras in de achtertuin, een prettige plek om de dag rustig te beginnen.
Eerste verdieping
De eerste en tevens bovenste verdieping vormt een tweede slaapgedeelte. Hier bevinden zich twee ruime slaapkamers, waarvan één aan de voorzijde en één aan de achterzijde. Beide kamers beschikken over inbouwkasten. De slaapkamer aan de voorzijde biedt ook weer een fraai uitzicht over de Amstel.
Centraal op deze verdieping ligt de derde badkamer. Deze is voorzien van een ligbad, douchecabine, bidet en een dubbele wastafel met bijbehorende kastruimte. Op de overloop bevinden zich daarnaast een separaat toilet met fontein en de technische ruimte met de Atag cv-ketel uit 2001. De vliering is eveneens via de overloop bereikbaar, ideaal voor extra opslagruimte.
Tuin en bijgebouw
De riante achtertuin ligt pal op het zuiden en is bereikbaar vanuit zowel de begane grond middels het balkon als de slaapkamer. Ook via de oprijlaan langs de woning is de tuin toegankelijk. Het elektrisch bedienbare hek zorgt daarbij voor privacy en een verzorgde afsluiting van het perceel.
De tuin is aangelegd met een combinatie van groen en bestrating. Direct aan de woning ligt een ruim terras, terwijl verderop in de tuin meerdere plekken zijn om van de zon of juist de schaduw te genieten. Op eigen terrein is bovendien volop parkeergelegenheid aanwezig.
Achter in de tuin bevindt zich een ruim bijgebouw met dubbele garage, verdeeld over twee verdiepingen. De garage beschikt over vloerverwarming en twee elektrisch bedienbare overheaddeuren. Daarnaast heeft het bijgebouw een eigen cv-installatie (Intergas 2019) en een badkamer met douche en toilet.
De ruime bovenverdieping van de garage biedt volop mogelijkheden voor een invulling die past bij de toekomstige bewoners, bijvoorbeeld als kantoor, hobbyruimte, gastenverblijf of extra slaapkamer. Daarmee vormt het bijgebouw een waardevolle en veelzijdige aanvulling op de woning.
Bijzonderheden
- Royale villa direct aan de rivier de Amstel;
- Gelegen op een ruim perceel;
- Eigen ligplaats direct aan de eigen steiger;
- Vijf ruime slaapkamers en 3 badkamers in de woning;
- Multifunctioneel bijgebouw met een vierde badkamer;
- Garage met vloerverwarming en dubbele elektrische overheaddeur;
- Riante achtertuin op het zuiden;
- Meerdere balkons en terrassen;
- Parkeergelegenheid voor meerdere auto’s op eigen terrein;
- 2 cv-installaties (Atag 2001 en Intergas 2019);
- de woning heeft een centraal stofzuigersysteem;
- Projectnotaris: notariskantoor Bellaar te Amstelveen.
Locatie
De woning ligt op een bijzondere plek aan de Achterdijk, direct aan de Amstel en nabij het karakteristieke dorpscentrum van Ouderkerk aan de Amstel. Hier woon je midden in een groene en waterrijke omgeving, met vrij uitzicht en het water letterlijk voor de deur. Tegelijkertijd liggen de winkels in de Dorpsstraat en aan het Sluisplein, diverse horecagelegenheden en alle dagelijkse voorzieningen op korte afstand.
Ouderkerk aan de Amstel staat bekend om zijn sfeervolle dorpskern, goede restaurants en prachtige ligging aan de Amstel. De directe omgeving nodigt uit tot wandelen, fietsen en varen. Ook recreatiegebied de Ouderkerkerplas, verschillende sportverenigingen, scholen en kinderopvang zijn gemakkelijk bereikbaar.
Ondanks de rustige en landelijke ligging zijn Amsterdam en Amstelveen snel te bereiken. De nabijgelegen uitvalswegen bieden goede verbindingen met onder meer de A2, A9 en A10, terwijl ook het openbaar vervoer richting de omliggende steden goed geregeld is. Een unieke woonplek waar rust, natuur en wonen aan het water samenkomen met de bereikbaarheid en voorzieningen van de stad.
Highlights
AI-generated from the description
Living right on Amstel
Beautiful open Amstel views and private mooring.
Spacious villa with comfort
Five bedrooms, three bathrooms and ground-floor sleeping.
Double garage and parking
Multifunctional annex with double garage and driveway.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,995,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 8,489
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2002
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 235 m²
- Exterior space attached to the building
- 10 m²
- External storage space
- 72 m²
- Plot size
- 545 m²
- Volume in cubic meters
- 791 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 3 bathrooms and 3 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 showers, 2 double sinks, 2 baths, walk-in shower, sink, bidet, and washstand
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Outdoor awning, mechanical ventilation, sliding door, and TV via cable
Energy
- Energy label
- B
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Atag (gas-fired from 2001, in ownership)
Cadastral data
- OUDER-AMSTEL G 1507
- Cadastral map
- Area
- 310 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- OUDER-AMSTEL G 997
- Cadastral map
- Area
- 235 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, along waterway, in centre and unobstructed view
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 140 m² (14.00 metre deep and 10.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the south
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 2 cars
- Facilities
- Electrical door, loft, electricity, heating and running water
- Insulation
- Completely insulated
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Curious what your home is worth?
See your estimated home value and discover what's happening in your neighborhood.
Popularity
0x
Viewed
0x
Saved
31-10-2026
On Funda
Neighborhood

Ouderkerk aan de Amstel
Ouderkerk aan de Amstel- Residents
- 8,250
- Family with children
- 41%
- Avg. asking price / m²
- € 6,072
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



