New
Wolvegasterweg 28451 CL OudeschootOudeschoot
€ 925,000 k.k.
- 262 m²living area
- 741 m²plot size
- 5bedrooms
- Cenergy label
Eye-catcherKaraktervolle woonboerderij met appartement en volop ruimte
Description
Karaktervol wonen met ruimte, luxe en volop mogelijkheden
Sommige woningen bekijk je. Deze woning beleef je. Vanaf het moment dat je deze karakteristieke woonboerderij ziet, voel je dat dit geen alledaagse woning is. Achter de authentieke gevel schuilt een verrassend ruime woning waar historie, karakter en hedendaags wooncomfort op een prachtige manier samenkomen. Deze woonboerderij annex kangoeroewoning in Oudeschoot is daar een prachtig voorbeeld van. Met haar rijke historie, royale woonoppervlakte van 262m², het ruime perceel van 741m² en de sfeervolle details uit bouwjaar 1852 biedt deze woning een unieke combinatie van karakter, comfort en flexibiliteit.
Hier woon je ruim en stijlvol, met de mogelijkheid om wonen en werken, mantelzorg, dubbele bewoning of een gastenverblijf op een heel natuurlijke manier te combineren. De woning is de afgelopen jaren op belangrijke punten gerenoveerd en verduurzaamd, waarbij sfeer en authenticiteit mooi behouden zijn gebleven.
Indeling begane grond
Via de entree met dubbele deur stap je binnen in een hal die direct indruk maakt. Hoge plinten, plafonds met houten balken en aan weerszijden stalen taatsdeuren geven de ruimte een stijlvolle en warme uitstraling. In de hal bevinden zich de meterkast, een praktische trapkast en een modern toilet met fonteintje.
De woonkamer is royaal en sfeervol, met een mooie hoogte, zichtbare balken en een prettige lichtinval. De pelletkachel, ter overname, versterkt het warme woongevoel en maakt dit een heerlijke plek om samen te komen. De keuken sluit hier mooi op aan en is voorzien van een spoeleiland, een terrazzo keukenblad, Quooker, vaatwasser en een inductiefornuis met oven. De openslaande deuren naar de tuin zorgen voor een fijne verbinding met buiten. Ook de pelletkachel in de keuken is ter overname.
Achter in de hal bereik je de bijkeuken. Deze is praktisch ingericht met een inloopvoorraadkast, ruimte voor witgoedapparatuur achter een schuifwand en de cv-ketel van Remeha uit 2023. Vanuit de bijkeuken is er toegang tot de tuin én tot de deel. De deel is een grote open ruimte met betonnen vloer, deuren aan twee zijden en volop opslagruimte. Ideaal voor hobby, opslag, werken aan huis of een atelier of verdere invulling naar eigen wens.
Eerste verdieping
Op de eerste verdieping kom je op de overloop, waar ook een toilet met riant wastafelmeubel aanwezig is. De badkamer is luxe en praktisch ingericht met een inloopdouche en dateert uit 2021. Daarnaast is er een aparte bergruimte.
De verdieping beschikt over drie volwaardige slaapkamers en een badkamer, waarbij de gebinten mooi in het zicht zijn gebleven. Een vierde slaapkamer is in aanbouw en wordt niet afgemaakt, wat jou de mogelijkheid geeft om deze ruimte naar eigen smaak en behoefte verder af te werken. Denk aan een extra slaapkamer, werkkamer, atelier of royale walk-in closet.
Appartement
Een groot pluspunt is het gerealiseerde appartement. Het appartement is via de deel bereikbaar en je kan tevens via de openslaande deuren in de tuin naar binnen. Je komt binnen in een gang, met toegang tot de woonkamer met open keuken. De keuken is voorzien van een vaatwasser op hoogte, oven en afzuigkap.
Het appartement beschikt daarnaast over een slaapkamer en een luxe badkamer met toilet, wastafel, ligbad en douche. Deze zelfstandige woonruimte maakt de woning bijzonder geschikt als kangoeroewoning, voor mantelzorg, inwonende familie, gasten of eventueel werken aan huis.
Tuin
De omheinde tuin biedt veel privacy en vormt een rustige plek achter de woning. De monumentale bomen geven de tuin karakter en beschutting. Er is voldoende ruimte om buiten te zitten, te spelen of te genieten van lange zomeravonden. Daarnaast is er een schuurtje aanwezig voor tuinspullen en extra bergruimte.
Bijgebouwen en deel
De royale deel achter de woning is een waardevolle toevoeging. Dankzij de grote open ruimte, betonnen vloer en deuren aan twee zijden is deze ruimte breed inzetbaar. Of je nu zoekt naar opslag, werkruimte, stallingsruimte of een plek voor hobby’s, hier liggen volop mogelijkheden.
Ligging en omgeving
De woning ligt in het dorp Oudeschoot, op een plek met een sfeervolle dorpsuitstraling en tegelijk alle voorzieningen van Heerenveen op korte afstand. Je woont hier met karakter, ruimte en privacy, terwijl winkels, scholen, sportvoorzieningen en uitvalswegen uitstekend bereikbaar zijn.
Daarnaast zijn de bossen van Oranjewoud op loopafstand en bieden volop mogelijkheden om te wandelen, fietsen en ontspannen in het groen. Tegelijkertijd zijn de A32 en A7 snel te bereiken, waardoor je profiteert van een goede verbinding richting onder meer Leeuwarden, Zwolle, Groningen en de Randstad. Met voorzieningen zoals Thialf, Sportstad Heerenveen en het Abe Lenstra Stadion in de nabije omgeving combineert deze locatie rust, natuur en dorps wonen met de dynamiek en bereikbaarheid van Heerenveen.
Bijzonderheden
• Woonboerderij annex kangoeroewoning met zelfstandig appartement
• Royaal woonoppervlak van 262m² en perceel van 741m²
• Bouwjaar 1852, met veel karakter en authentieke details
• Diverse renovaties in 2022 en 2023, waaronder vloerisolatie met schuimbeton, vloerverwarming, vernieuwde elektra beneden, cv-ketel, dakwerk en goten
• Omheinde tuin met veel privacy, monumentale bomen, schuurtje en royale deel
Deze woonboerderij is een plek die je niet alleen bekijkt, maar vooral ervaart. Historie, karakter, ruimte en wooncomfort komen hier op een bijzondere manier samen. Met de vele mogelijkheden, de privacy, het zelfstandige appartement en de fijne ligging nabij Oranjewoud en Heerenveen is dit een woning met een verhaal én toekomst.
Een unieke plek voor wie zoekt naar meer dan alleen een huis.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 925,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,531
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1852
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 262 m²
- Other space inside the building
- 147 m²
- Plot size
- 741 m²
- Volume in cubic meters
- 1,977 m³
Layout
- Number of rooms
- 8 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 showers, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight and optical fibre
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation, energy efficient window, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- OUDESCHOOT C 3411
- Cadastral map
- Area
- 723 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- OUDESCHOOT C 2303
- Cadastral map
- Area
- 18 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Garden
- Side garden
- Side garden
- 300 m² (25.00 metre deep and 11.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the south
Garage
- Type of garage
- Built-in
- Capacity
- 3 cars
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
989x
Viewed
30x
Saved
3-7-2026
On Funda
Neighborhood

Oudeschoot
Oudeschoot- Residents
- 1,465
- Family with children
- 36%
- Avg. asking price / m²
- € 3,030
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



