Zandstraat 1-C5271 TH Sint-MichielsgestelMaaskantje
€ 625,000 k.k.
- 130 m²living area
- 504 m²plot size
- 4bedrooms
- Cenergy label
Description
Vrijstaand wonen op een ruim perceel aan de rand van Den Dungen, met veel leefruimte, vier slaapkamers, een garage en volop parkeergelegenheid op eigen terrein. De woning biedt een fijne basis en diverse mogelijkheden om naar eigen wens te moderniseren en uit te breiden, bijvoorbeeld met een meer open leefruimte of een volwaardige uitbouw aan de achterzijde. Daarbij woon je heerlijk rustig tegen het buitengebied aan, terwijl de voorzieningen van Den Dungen en de bereikbaarheid richting Sint-Michielsgestel en ’s-Hertogenbosch uitstekend zijn.
Zandstraat 1C ligt op een aantrekkelijke locatie in Den Dungen tegen het buitengebied aan. Hier woon je heerlijk rustig en landelijk, terwijl de voorzieningen van Den Dungen binnen handbereik zijn. Het dorp heeft een gemoedelijk en levendig karakter en beschikt over diverse dagelijkse voorzieningen, waaronder winkels, horeca, sportverenigingen en andere praktische voorzieningen. In Den Dungen zijn voorzieningen voor kinderopvang en basisonderwijs aanwezig, terwijl voor voortgezet onderwijs diverse scholen in onder meer Sint-Michielsgestel en ’s-Hertogenbosch goed bereikbaar zijn. De omgeving van de Zandstraat heeft een uitgesproken landelijk karakter. Groene vergezichten, weilanden en rustige buitenwegen bepalen hier het beeld en bieden volop mogelijkheden om te wandelen en fietsen. Wie graag buiten is, kan vanuit huis alle kanten op richting het buitengebied van Den Dungen, Sint-Michielsgestel en de natuur rondom de Dommel. Tegelijkertijd is de bereikbaarheid uitstekend. Vanuit de woning zijn Den Dungen, Sint-Michielsgestel, Berlicum en ’s-Hertogenbosch snel bereikbaar en liggen ook de belangrijkste uitvalswegen in de regio op korte afstand.
Indeling begane grond:
Via de entree kom je binnen in de ruime en lichte hal, vanuit hier bereik je onder meer het toilet en de verschillende leefruimtes. De woonkamer is royaal opgezet en dankzij de grote raampartijen aan meerdere zijden geniet je hier van veel natuurlijk licht. De gashaard met gemetselde schouw zorgt voor extra sfeer en vormt een warm middelpunt in de ruimte. Aansluitend vind je de keuken, uitgevoerd in een lichte kleurstelling met een donker werkblad. De keuken beschikt over veel kastruimte, een ruime werkopstelling en diverse inbouwapparatuur. Dankzij het grote raam valt ook hier veel daglicht naar binnen.
Wie de woning naar eigen smaak wil moderniseren, ziet hier bovendien interessante mogelijkheden. Door de keuken meer bij de woonkamer te betrekken, kan een eigentijdse en meer open leefruimte ontstaan waarin koken, eten en wonen nog sterker met elkaar worden verbonden. Uiteraard is een dergelijke aanpassing afhankelijk van de bouwkundige mogelijkheden. Vanuit de keuken loop je door naar de praktische bijkeuken. Hier vind je ruimte voor de wasmachine, extra bergruimte en 1 vaste inbouwkast. Vanuit de bijkeuken heb je toegang tot buiten, waardoor deze ruimte ook uitstekend functioneert als achterom.
Eerste verdieping:
Vanaf de overloop heb je toegang tot maar liefst vier slaapkamers, de badkamer en praktische bergruimte. Daarmee biedt deze verdieping volop mogelijkheden voor een gezin. De slaapkamers zijn stuk voor stuk prettig van formaat. De grootste slaapkamer biedt ruimschoots plaats aan een tweepersoonsbed en kastenwand. De overige kamers zijn flexibel in te delen en kunnen uitstekend dienstdoen als kinder-, werk- of logeerkamer. De schuine dakvlakken geven verschillende kamers een speels karakter. Centraal op de verdieping bevindt zich de badkamer. Deze is uitgevoerd in een neutrale kleurstelling en beschikt over een inloopdouche, wastafelmeubel en wandcloset. Dankzij het raam is er ook hier prettig daglicht en natuurlijke ventilatie. Verder is vanaf de overloop een vaste kast bereikbaar, ideaal voor het opbergen van linnengoed en andere spullen.
Zolder verdieping:
De zolderverdieping biedt verrassend veel extra ruimte en strekt zich uit over vrijwel de volledige lengte van de woning. Door de schuine dakvlakken is deze verdieping op dit moment vooral uitstekend geschikt als praktische bergzolder, met volop plaats voor koffers, seizoensspullen en andere zaken die je graag uit het zicht opbergt. Wie de woning verder naar eigen wens wil moderniseren, ziet ook hier mogelijkheden. Afhankelijk van de bouwkundige en vergunning technische mogelijkheden kan worden onderzocht of de zolder bijvoorbeeld verder kan worden ingericht als hobbyruimte, werkplek of aanvullende gebruiksruimte. Met het plaatsen van grotere dakramen of een dakkapel zou de bruikbaarheid en lichtinval eventueel verder kunnen worden vergroot.
Tuin en garage:
Aan de voorzijde beschikt de woning over een ruime voortuin met gazon, volwassen beplanting met een schutting en hekwerk als erfafscheidingen, dit wordt gecombineerd met een royale oprit, waardoor je meerdere auto’s op eigen terrein kunt parkeren. Alle tuinafscheidingen staan op eigen grond. Via de oprit bereik je het achtergelegen gedeelte van het perceel. Hier vind je een ruim terras direct aan de woning, aansluitend is er een gedeelte met gazon en beplanting, waardoor bestrating en groen mooi met elkaar worden afgewisseld. Achter op het perceel bevindt zich bovendien een overkapping. Daarnaast is er een separate berging aanwezig, handig voor fietsen, tuingereedschap en overige spullen. De vrijstaande garage vormt een waardevolle aanvulling op het geheel. De combinatie van de brede oprit, garage, berging en verschillende buitenruimtes zorgt ervoor dat je hier niet alleen veel woonruimte, maar ook volop opbergruimte hebt.
Door de huidige berging en overkapping te verwijderen, ontstaat de mogelijkheid om op deze plek een volwaardige uitbouw van de woning te realiseren. Hier kan bijvoorbeeld een extra slaap-, werk- of speelkamer worden gecreëerd die rechtstreeks in verbinding staat met de bestaande woning.
Verduurzamen
De woning beschikt over een goede basis om in de toekomst eventueel verder te verduurzamen. Je kunt daarbij denken aan: zonnepanelen, het vervangen van het resterende glas door HR++ of triple glas, aanvullende dak- en/of vloerisolatie en op termijn een (hybride) warmtepomp. De woning heeft al een basis met gevelisolatie en HR++ glas in de woonkamer; met aanvullende maatregelen kan het energieverbruik verder worden teruggebracht en het wooncomfort worden verhoogd.
Vrijstaand wonen op een fijne locatie in het dorp
ruim perceel van 504 m2
grote oprit en garage
130 m2 woonoppervlak excl. zolder
4 slaapkamers op de eerste verdieping
Goed onderhouden en degelijk gebouwd
op 15 minuten fietsen van 's-Hertogenbosch
Highlights
AI-generated from the description
Peaceful rural living
Detached at Den Dungen edge, near countryside.
Spacious plot with garden
504 m² plot with terrace, lawn and covered area.
Private driveway and garage
Wide driveway for multiple cars and detached garage.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 625,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,808
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1972
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 130 m²
- Other space inside the building
- 16 m²
- Exterior space attached to the building
- 19 m²
- External storage space
- 25 m²
- Plot size
- 504 m²
- Volume in cubic meters
- 544 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, toilet, sink, and washstand
- Number of stories
- 2 stories and an attic
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Double glazing and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Nefit Topline ( combination boiler from 2012)
Cadastral data
- SINT-MICHIELSGESTEL H 9
- Cadastral map
- Area
- 350 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- SINT-MICHIELSGESTEL H 469
- Cadastral map
- Area
- 154 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 1 car
Popularity
1,076x
Viewed
19x
Saved
24-9-2026
On Funda
Neighborhood

Maaskantje
Sint-Michielsgestel- Residents
- 1,675
- Family with children
- 44%
- Avg. asking price / m²
- € 4,528
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



