New
Konijnenwal 414001 HB TielSantwijck
€ 795,000 k.k.
- 169 m²living area
- 475 m²plot size
- 6bedrooms
- Fenergy label
Eye-catcherCharmant herenhuis / eigen oprit / aan stadsgracht / klasse en ruimte
Open House
- Saturday, June 27 from 11:00 AM to 3:00 PM
Description
Statige jaren ’30 villa op een unieke locatie aan de historische stadsgracht op een perceel eigen grond van 456 m2.
Aan één van de meest geliefde en karaktervolle straten van Tiel staat deze indrukwekkende vrijstaande jaren ’30 villa. Een royaal en elegant herenhuis waar authentieke details, ruimte en een uitzonderlijke ligging samenkomen. De woning is door de jaren heen met zorg en aandacht onderhouden, waardoor het karakter en de charme van de jaren ’30 volledig behouden zijn gebleven. Recent is de woning door een designbureau smaakvol ingericht om een indruk van de ruimte en de mogelijkheden te geven.
Al bij aankomst ervaart u de grandeur van deze bijzondere woning. De imposante entree met bordestrap, vide en marmeren lambrisering vormt een stijlvolle ontvangst en zet direct de toon voor de rest van het huis. De royale hal biedt toegang tot de sfeervolle woonkamer met klassieke kamer-en-suite deuren, een karakteristieke erker met glas-in-loodramen en openslaande deuren naar het terras.
De aangrenzende serre zorgt voor een prachtige lichtinval en biedt een vrij en rustgevend uitzicht over de tuin en de historische stadsgracht – een bijzonder decor dat bijdraagt aan het exclusieve woongevoel.
De gesloten keuken met authentieke elementen staat in verbinding met een praktische bijkeuken met opstelling voor witgoed. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich een stijlvol kantoor met de uitstraling van een klassieke directiekamer, ideaal voor wie wonen en werken wil combineren.
Op de eerste verdieping bevinden zich drie royale slaapkamers, allen voorzien van vaste kasten. Eén van de kamers beschikt over een eigen wastafel. Daarnaast is er een ruime en stijlvolle badkamer aanwezig, afgewerkt met marmer en voorzien van een ligbad, douche, tweede toilet en wastafel.
De vaste trap leidt naar de tweede verdieping, waar zich een verrassend ruime zolderverdieping bevindt met twee keurig afgewerkte kamers, een tweede complete badkamer en een pantry-keuken. Deze verdieping is uitermate geschikt als gastenverblijf, au-pairruimte, tienerverdieping of als zelfstandige woon- of werkruimte.
Door de gehele woning zijn de prachtige originele jaren ’30 details nog zichtbaar en goed bewaard gebleven. Glas-in-loodramen, paneeldeuren, de karakteristieke erker en de opvallende ronde voor- en achterdeur geven het huis een unieke en authentieke uitstraling.
Ook buiten biedt deze woning volop ruimte en comfort. Het royale perceel beschikt over een grote garage en een oprit met parkeergelegenheid voor meerdere auto’s op eigen terrein. De tuin, direct gelegen aan de historische stadsgracht, biedt een zeldzame combinatie van rust, privacy en groen.
De ligging is bovendien bijzonder gunstig: in het hart van Tiel, met winkels, restaurants, terrassen, cultureel centrum De Agnietenhof en het NS-station op korte loopafstand.
Kortom: een zeldzame kans om eigenaar te worden van een karaktervolle, royale en uitstekend onderhouden jaren ’30 villa op één van de mooiste locaties van Tiel.
Bijzonderheden:
-Begane grond en eerste verdieping volledig voorzien van dubbele beglazing
-Verwarming middels cv-gestookte ketel
-Warmwatervoorziening voor badkamer en keuken via twee aparte boilers
-Praktische kelder, ideaal voor wijnopslag of provisie
-Gedeeltelijk voorzien van screens en rolluiken
-Extra stukje grond van 19m2 (oorspronkelijk sloot en duiker aan de voorzijde van het perceel, thans tuin en oprit) zijn belast met erfpacht. (jaarlijkse kosten 0,85 cent)
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 795,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,704
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1938
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
- Quality marks
- Energie Prestatie Advies
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 169 m²
- Other space inside the building
- 26 m²
- External storage space
- 17 m²
- Plot size
- 475 m²
- Volume in cubic meters
- 721 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, 2 baths, 2 toilets, 2 sinks, and washstand
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Optical fibre, passive ventilation system, and rolldown shutters
Energy
- Energy label
- F
- Insulation
- Mostly double glazed and insulated walls
- Heating
- CH boiler and gas heater
- Hot water
- Electrical boiler
- CH boiler
- Rodiac (gas-fired, in ownership)
Cadastral data
- TIEL C 4241
- Cadastral map
- Area
- 456 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- TIEL C 4235
- Cadastral map
- Area
- 19 m²
- Ownership situation
- Municipal ownership encumbered with long-term leaset
- Fees
- € 0.85 per year
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, alongside waterfront and in centre
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, front garden, side garden and sun terrace
Garage
- Type of garage
- Parking place and detached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
- Insulation
- No insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property, public parking and resident's parking permits
Popularity
0x
Viewed
0x
Saved
12-6-2026
On Funda
Neighborhood

Santwijck
Tiel- Residents
- 1,500
- Family with children
- 26%
- Avg. asking price / m²
- € 3,878
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



