New
Binnenweg 97391 GK TwelloTwello Omg. Binnenweg
€ 2,150,000 k.k.
- 372 m²living area
- 6,830 m²plot size
- 6bedrooms
- Benergy label
Eye-catcherLandhuis met stijl, ruimte en karakter op een fraaie locatie.
Description
Zelden tref je een landhuis waar stijl, ruimte en karakter zo samenkomen. Welkom aan de Binnenweg 9 in Twello.
Op een van de meest markante en karaktervolle locaties van de regio staat dit indrukwekkende, onder architectuur gebouwde landhuis. Een villa die direct indruk maakt door zijn statige verschijning, uitzonderlijke maatvoering en de unieke combinatie van historie en hedendaags wooncomfort.
Gebouwd in 1930 in opdracht van huisarts Ter Haar Romeny, naar ontwerp van J.D. Postma & B. Hoogstraaten, is deze villa geïnspireerd op de Twentse fabrikantenvilla’s uit het interbellum. Een stijl die zich kenmerkt door grandeur, symmetrie en rijke detaillering – en die hier nog altijd voelbaar aanwezig is.
De afgelopen jaren is de woning door de huidige eigenaren op hoog niveau gemoderniseerd en verduurzaamd. Vrijwel het gehele interieur is strak afgewerkt met gestucte wanden, een groot deel van de beglazing is uitgevoerd in isolerend (deels glas-in-lood) glas en er is een nieuwe badkamer gerealiseerd. Daarnaast is in 2022 spouwmuurisolatie aangebracht en is de woning voorzien van onder andere een hybride warmtepomp en zonnepanelen. Ook zijn in diverse ruimtes airco-installaties geplaatst, wat bijdraagt aan een aangenaam binnenklimaat in elk seizoen. Dit alles resulteert in een comfortabel en toekomstbestendig geheel met een energielabel B – uitzonderlijk binnen dit segment. Ook het buitenschilderwerk is in 2025/2026 volledig en professioneel uitgevoerd, wat de verzorgde staat van de woning onderstreept.
Rondom de woning ligt een prachtig aangelegde, parkachtige tuin van maar liefst 6.830 m². Hier ervaar je rust, privacy en ruimte op het hoogste niveau. De tuin is met veel zorg en aandacht ingericht en vormt een natuurlijke verlenging van de woning. Op het perceel bevindt zich daarnaast nog een voormalige tennisbaan, die opgaat in het geheel en verschillende gebruiksmogelijkheden biedt. Op eigen terrein is ruim voldoende parkeergelegenheid aanwezig, inclusief laadvoorziening voor een elektrische auto.
Wat deze woning extra bijzonder maakt, is de opzet: breed, statig en indrukwekkend, met een logische en royale indeling die zich perfect leent voor zowel wonen als werken aan huis.
Door de woning heen:
De centrale entree aan de voorzijde leidt naar een gang die uitkomt in de indrukwekkende binnenhal met een fraaie, karakteristieke trappartij. Vanuit hier ontvouwt zich de woning.
De living is royaal van opzet en biedt meerdere zitgedeeltes, met een gashaard als sfeervol middelpunt. Dankzij de grote raampartijen en de breedte van de woning ontstaat een bijzonder prettige lichtinval en een ruimtelijk gevoel. Vanuit de woonkamer bereik je middels een sfeervolle schuifdeur de eetkamer, wat zorgt voor een mooie verbinding tussen de verschillende leefruimtes. Zowel vanuit de woonkamer als de keuken geven openslaande deuren direct toegang tot het royale terras.
Aan de andere zijde van de woning ligt de woonkeuken – een centrale en sfeervolle plek – voorzien van een gashaard, vloerverwarming en een compleet uitgeruste keuken met onder andere een Falcon fornuis, Quooker, vaatwasser en koelkast.
Grenzend aan de keuken bevindt zich een praktische bijkeuken met aansluitingen voor witgoed. Vanuit de keuken is daarnaast een hal bereikbaar met vaste kasten en toegang tot de kelder. Deze hal vormt tevens de verbinding naar de zij-entree van de woning en de aangrenzende multifunctionele ruimte, die zich uitstekend leent voor bijvoorbeeld werken aan huis, een hobbyruimte of praktijkruimte.
Aansluitend bevindt zich een tweede hal met kastenwand, waar de opstelling van de C.V.-ketel en warmtepomp is gesitueerd. Vanuit hier is er directe toegang tot de ruime aangebouwde garage
De kelder biedt extra bergruimte en is praktisch bereikbaar vanuit de woning.
Op de eerste verdieping komt de ruimtelijke opzet opnieuw tot zijn recht. De overloop geeft toegang tot maar liefst vijf slaapkamers en twee badkamers. De ouderslaapkamer beschikt over een moderne badkamer en-suite, wat zorgt voor extra comfort en privacy. De overige kamers – allen van een goed formaat en voorzien van vaste kasten – maken gebruik van de tweede badkamer. Daarnaast is er een separate wasruimte aanwezig.
De tweede verdieping biedt verrassend veel extra ruimte, met een royale slaapkamer en meerdere grote zolderruimtes die desgewenst bij de woonruimte betrokken kunnen worden. Dit biedt volop mogelijkheden voor bijvoorbeeld extra slaapkamers, een studio of een luxe werkverdieping. Hier bevindt zich ook nog een extra sanitaire ruimte. Deze is thans niet in gebruik.
Kenmerken:
- Onder architectuur gebouwd landhuis (1933)
- Woonoppervlakte ca. 372 m² en inhoud ca. 1.761 m³
- Perceel van 6.830 m² met parkachtige aanleg
- Recent gemoderniseerd en verduurzaamd
- Energielabel B (zeer bijzonder binnen dit segment)
- 6 slaapkamers en 2 badkamers
- Voorzien van zonnepanelen, hybride warmtepomp, airco-installaties en spouwmuurisolatie (2022)
- Buitenschilderwerk uitgevoerd in 2026
- Laadvoorziening voor elektrische auto op eigen terrein
- Voormalige tennisbaan aanwezig
- Authentieke jaren ’30 details gecombineerd met modern comfort
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 2,150,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,780
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Country house, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1930
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 372 m²
- Other space inside the building
- 127 m²
- Exterior space attached to the building
- 13 m²
- External storage space
- 20 m²
- Plot size
- 6,830 m²
- Volume in cubic meters
- 1,762 m³
Layout
- Number of rooms
- 10 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 3 bathrooms and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 double sinks, 2 walk-in showers, bath, underfloor heating, washstand, shower, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Air conditioning, alarm installation, optical fibre, mechanical ventilation, rolldown shutters, flue, and solar panels
Energy
- Energy label
- B
- Insulation
- Mostly double glazed and insulated walls
- Heating
- CH boiler, gas heater, partial floor heating and heat pump
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Vaillant (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- TWELLO B 4676
- Cadastral map
- Area
- 3,780 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- TWELLO B 4675
- Cadastral map
- Area
- 1,000 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- TWELLO B 8437
- Cadastral map
- Area
- 2,050 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in centre
- Garden
- Back garden, front garden and side garden