Westzijde 4481506 GM ZaandamSchilders- en Waddenbuurt
€ 495,000 k.k.
- 124 m²living area
- 1bedroom
- Cenergy label
Eye-catcherFantastische instap klaar appartement van 124m2 aan de Zaan!
Description
Volop luxe en sfeer, een xl-garage, een balkon en een dakterras, prachtig uitzicht naar de Zaan en een eigen ligplaats voor de boot. Dit is geen appartement, maar een droomappartement op een fantastische plek in Zaandam. Met een oppervlakte van 124 m2, exclusief balkon en dakterras van totaal 45 m2, biedt dit appartement een aangename ruimte om van het binnen- en buitenleven te genieten. Ook de garage van 32 m2 is heerlijk ruim, en de ligplaats aan de Zaan is perfect voor de vaarliefhebber.
Appartementencomplex De Dikkert is in 1980 gebouwd, op een prachtige plek aan de Zaan. Het terrasvormige gebouw is al vanaf het begin een geliefde plek om te wonen, met levendig uitzicht naar de Zaan. Tot op de dag van vandaag heeft het gebouw zijn bijzondere uitstraling behouden en biedt het ruimte aan mooie, lichte appartementen. Dit appartement is in 2021-2022 van verbouwd, met een fantastisch resultaat.
Het appartementencomplex is vernoemd naar houtzaagmolen De Dikkert die op exact deze plek stond, van 1627 tot 1896. Een duik in de historie leert dat er een naambord aan de gevel hing met het volgende vers: “Ik ben gebouwd door Godes zegen. Hier, aan de Zaan, ben ik gelegen. Om alle soort van hout te zagen. Den naam van Dikkert blijf ik dragen”. Later is het naambord vervangen door de tekst “Des Dikkerts middel van bestaan. Is hout te zagen aan de Zaan”. De naam van de molen leeft voort in het fraaie appartementencomplex.
De locatie aan de Zaan is fantastisch. Dit deel van de Westzijde ligt tussen de Willem Alexanderbrug en de Prins Bernhardbrug in, die beide delen van Zaandam met elkaar verbinden. Het knooppunt van de snelwegen A7, A8 en aansluitend de Amsterdamse ring A10 zijn hooguit vijf minuten sturen. Ook het hypermoderne Zaans Medisch Centrum en andere voorzieningen, zoals de XL-formule van Albert Heijn, liggen vlak aan de overkant van de Zaan. De 'oude' stad, met al haar culturele en culinaire genoegens, ligt aan de voeten van de Westzijde. Pal voor het complex is een bushalte en de treinstations Koog aan de Zaan en Zaandam zijn met de fiets en ov goed bereikbaar.
Indeling:
Appartementengebouw:
Welkom bij dit mooie, goed onderhouden appartementengebouw aan de Zaan. Via het buitenterrein met parkeergelegenheid loop je naar de entree van huisnummer 448 t/m 460 (even). Met de trap en lift is het appartement, op de eerste verdieping, te bereiken. Het appartementengebouw heeft een mooi onderhouden tuin en de privégarage van dit appartement heeft een oppervlakte van maar liefst 32 m2. Dat is bijna 2 keer zo groot als een standaard garagebox!
Appartement:
De hal is een fraaie ontvangstruimte, met een rond raam in de voordeur en een trap met enkele treden naar de woonkamer en keuken. Links in de hal zijn de meterkast en het luxe gastentoilet. Alles klopt, van het strakke stucwerk tot de mooie vloer en de binnendeuren.
Met een breedte van bijna 8 meter, pal aan de Zaan, is de woonkamer een geweldige leefruimte om van de passerende beroeps- en pleziervaart te genieten. De oppervlakte, inclusief keuken, is circa 70 m2 wat vergelijkbaar is met een vrijstaande villa of een royaal herenhuis. Bij het zitgedeelte valt je oog op de ronde gashaard, en het eetgedeelte is groot genoeg voor de gedroomde lange eettafel.
Of het nu om een kop koffie, een gezond ontbijt, de lunch of het avondeten gaat…. een mooie keuken is een pluspunt. En dit appartement heeft zo’n fraaie keuken, in een L-vorm met een hout-look. Grote lades, een apothekerskast en enkele kasten bieden genoeg bergruimte en alle benodigde apparatuur is ingebouwd: een 5-pits gaskookplaat, afzuigkap, vaatwasser, koelkast en een combi-oven.
Aan de kant van de Westzijde is de slaapkamer, met mooie bomen die het uitzicht bepalen. Dit is niet zomaar een slaapkamer, maar een suite die heel sfeervol en ruimtelijk oogt. Naast de kast met was-apparatuur en de toegang tot de badkamer met een luxe whirlpoolbad, inloopdouche, tweede toilet en een dubbel wastafelmeubel. Ook in de badkamer is gekozen voor luxe materialen, die het niveau van een vijfsterrenhotel overstijgt.
Balkon en een dakterras:
Vanuit de slaapkamer is het royale balkon van circa 16 m2 te bereiken, gericht op het westen. Het dakterras aan de kant van de woonkamer, op het oosten, is met circa 29 m2 nog een maatje groter. Zo vind je altijd een plekje in de zon, maar ook de verkoelende schaduw is een deel van de dag beschikbaar. Aan beide kanten hangt een zonnescherm en het uitzicht vanaf het dakterras is een levend schilderij. De Zaan, spoorbrug en de Willem Alexanderbrug vormen een fraai geheel.
Bijzonderheden:
- Woonoppervlakte maar liefst 124 m2
- Volle eigendom (appartementsrecht)
- Balkon én een dakterras van totaal 45 m2!
- Garage/berging van maar liefst 32 m2
- Eigen ligplaats voor een boot
- Goed onderhouden appartementencomplex met lift
- Algehele renovatie in 2021-2022
- Verwarming en warm water via een HR-ketel (Nefit Proline)
- Vloerverwarming in het hele appartement
- Houten kozijnen en aluminium schuifpuien
- Actieve, gezonde VvE
- VvE bijdrage €310,- per maand. VVE bijdrage garage en ligplaats is €49,50
- Energielabel C
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 495,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,992
- Status
- Available
- VVE (Owners Association) contribution
- € 310.00 per month
Construction
- Type apartment
- Apartment with shared street entrance (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1983
- Type of roof
- Flat roof
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 124 m²
- Other space inside the building
- 1 m²
- Exterior space attached to the building
- 45 m²
- External storage space
- 32 m²
- Volume in cubic meters
- 411 m³
Layout
- Number of rooms
- 2 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, double sink, bath, and toilet
- Number of stories
- 1 story
- Facilities
- Mechanical ventilation and TV via cable
- Located at
- 1st floor
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas (gas-fired from 2017, in ownership)
Cadastral data
- ZAANDAM H 5247
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- ZAANDAM H 5247
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- ZAANDAM H 5247
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Along waterway, alongside waterfront and unobstructed view
- Garden
- Sun terrace
- Sun terrace
- 0.01 metre deep and 0.01 metre wide
- Garden location
- Located at the west
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
Garage
- Type of garage
- Garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electrical door and electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 310.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
2,058x
Viewed
28x
Saved
31-3-2026
On Funda
Neighborhood

Schilders- en Waddenbuurt
Zaandam- Residents
- 3,050
- Family with children
- 34%
- Avg. asking price / m²
- € 4,395
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



