Een bijzonder vakantiehuis tussen bos en stroomdal in Doldersum
Description
Een bijzonder vakantiehuis tussen bos en stroomdal
Tussen volwassen bomen en rododendrons ligt deze karaktervolle, vrijstaande vakantiewoning, mooi verscholen in het groen. Aan de andere zijde opent het landschap zich juist volledig, met een prachtig vrij uitzicht over het stroomdal van de Vledder Aa.
Juist die combinatie van beschutting en weidsheid maakt deze plek bijzonder. De woning staat op een royaal perceel van maar liefst 1.142 m² eigen grond en heeft een eigen toegang vanaf de Madeweg, met parkeergelegenheid voor twee auto's. De tuin ligt op het zuidwesten, biedt veel privacy en verschillende fijne plekken om van de zon en vooral het uitzicht te genieten.
De volledig ingerichte vakantiewoning is oorspronkelijk gebouwd in 1970 en vanaf 2012 zeer ingrijpend verbouwd. Daarbij is bewust gekozen voor natuurlijke materialen, hergebruik en respect voor het oorspronkelijke huis. Zo zijn onder meer de dakconstructie, de voorgevel en de buitenbekleding vernieuwd. Het dak is voorzien van grote overstekken, geïsoleerde dakplaten, keramische dakpannen en zinken dakgoten. Ook de gevels zijn geïsoleerd en afgewerkt met dikke, fijn bezaagde houten delen afkomstig uit het Drents-Friese Wold. Het resultaat is een eigenzinnige vakantiewoning die mooi past in deze groene omgeving.
Ook binnen is de sfeer prettig en ongedwongen. Vanuit de tuingerichte woonkamer kijkt u prachtig vrij weg over het landschap en via de tuindeuren loopt u zo de tuin in. De leuke opkamer, die nu als eetruimte wordt gebruikt, geeft het huis extra karakter. De keuken is in 2023 vernieuwd en sluit met rustige kleuren en natuurlijke materialen mooi aan bij de rest van de woning.
De vrijstaande schuur is gebouwd in 2021 en biedt praktische ruimte voor fietsen en tuingereedschap.
Deze sfeervolle recreatiewoning ligt niet op een park, dus geen slagboom, geen openbare verlichting, paden zijn in eigendom van de eigenaren en geen verplichting aan een VVE.
Het geheel leent zich uitstekend voor zowel eigen gebruik als (gedeeltelijke) verhuur.
Doldersum ligt midden in het nationale park Drents-Friese Wold. Loof- en naaldbos worden afgewisseld met heidevelden, vennen en zandverstuivingen. Prachtige natuur die eindeloze mogelijkheden biedt voor wandelaars, fietsers, ruiters en menners. Voor alle liefhebbers zijn er talloze gemarkeerde routes.
Geen standaard vakantiehuis, maar een plek met een geheel eigen karakter, veel eigen grond en een ligging die u niet vaak tegenkomt.
Indeling
Begane grond:
Entree met vernieuwd toilet. De zonnige, tuingerichte woonkamer heeft een fantastisch vrij uitzicht en tuindeuren naar de tuin. Een gashaard zorgt in de koudere maanden voor extra sfeer. Het aanwezige schoorsteenkanaal is tevens geschikt voor een houtkachel.
De in 2023 vernieuwde keuken is ruim opgezet en uitgevoerd met grijsgroene fronten, een licht werkblad en houten details. Het brede raam boven het werkblad geeft uitzicht op het groen. De keuken is voorzien van een oven, koelkast, vaatwasser, inductiekookplaat en afzuigkap.
De leuke opkamer is momenteel in gebruik als eetruimte. Verder beschikt de woning over een lichte badkamer met ruime douche en wastafelmeubel en een praktische, ruime bijkeuken/berging met witgoedaansluitingen.
1e verdieping:
Ruime overloop met dakraam en bergruimte onder de knieschotten. 2 Slaapkamers met dakramen en bergkast.
Algemeen:
Bouwjaar: 1970;
Kaveloppervlakte ca. 1142 m²;
Woonoppervlakte ca. 99 m², overige inpandige ruimte ca. 0 m², gebouwgebonden buitenruimte ca. 0 m², externe buitenruimte ca. 6 m², inhoud ca. 365 m³;
Verwarming en warmwatervoorziening door middel van CV-ketel.
Glasvezel ligt in de straat en televisieontvangst verloopt via Digitenne.
Goed om te weten:
- In de koopakte zullen de volgende clausules worden opgenomen: ouderdomsclausule.
- De vakantiewoning staat op eigen grond en is bestemd voor recreatief gebruik.
- Deze vakantiewoning wordt inclusief inrichting verkocht.
Highlights
AI-generated from the description
Spacious garden with views
Southwest garden of 1,142 m² with open stream valley views.
Bright living room and kitchen
Garden-facing living room with open views and kitchen renewed in 2023.
Characterful and sustainably rebuilt
Detached 1970 holiday home, extensively rebuilt with natural materials.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
Listed since
Acceptance
Available in consultation
Asking price
€ 535,000 kosten koper
Status
Available
Permanent occupancy
Permanent occupancy is not allowed
Construction
Kind of house
Single-family home, detached residential property
Building type
Resale property
Year of construction
1970
Type of roof
Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
Areas
Living area
99 m²
External storage space
6 m²
Plot size
1,162 m²
Volume in cubic meters
365 m³
Layout
Number of rooms
4 rooms (2 bedrooms)
Number of bath rooms
1 bathroom and 1 separate toilet
Bathroom facilities
Shower, toilet, and washstand
Number of stories
2 stories
Facilities
Skylight and mechanical ventilation
Energy
Energy label
C
Insulation
Completely insulated
Heating
CH boiler
Hot water
CH boiler
CH boiler
Vaillant (gas-fired combination boiler, in ownership)