

Het Betere Boerenerf, makelaars in woonboerderijen
Overview
9.5
36 reviews
5
Employees
NVM
Association
Considering selling?
Have a no-obligation chat with Het Betere Boerenerf, makelaars in woonboerderijen, and get a feel for what your home might be worth in today's market.
Get tailored adviceServices & characteristics
Sale
Purchase
Appraisals
Financial advice
Specialisations
Repurpose, Monument, Catering industry, Home styling, Home photography
Certificates
VastgoedCert,
NWWI,
NRVT
Languages
English, Dutch
Description
Association
This office is a member of the NVM.
With over 4400 affiliated real estate agents/appraisers, the Dutch Cooperative Association of Real Estate Agents and Appraisers (NVM) is the largest membership organisation for real estate agents, appraisers and property experts. An NVM real estate agent is an expert in the field, is personally engaged and makes buying or selling a house a hassle-free process.
Read moreCustomers say
Seller in 2026
Employees
Edwin DekkerReal Estate Agent (Director)
Elwin van der LindeReal Estate Agent (Director)
Maarten CathNVM Real Estate Agent
Jeanneke KlunderOffice Manager
Roselyn RusscherOffice Manager
Reviews
The average score is based on 36 reviews in the last 24 months.
Last year, the agent invited 90% of their customers to write a review.
How are these reviews calculated? Read more
A seller
•9.3
We hadden gelijk een goed gevoel bij Het Betere Boerenerf... en wat zaten we goed met ons gevoel. Edwin was open en eerlijk en stelde ons gerust als we het spannend vonden. Dankzij het professionele handelen van Edwin en zijn team was ons huis binnen 2 weken goed verkocht. Dank jullie wel Het Betere Boerenerf. De volgende keer komen we weer bij jullie in de lucht. Jorg en Daniëlle
A seller
•9.8
Fijne makelaar. Duidelijke uitleg en plan van aanpak. Open en eerlijk en mooi rustig in hectische tijden. Zeker aan te bevelen.
A seller
•10.0
We hebben altijd zeer prettig contact gehad over de verkoop van ons huis. Dit uitte zich in goede begeleiding in de weg naar de verkoop toe, bijvoorbeeld wat is wel of niet nodig aan voorbereiding en hulp vanuit het netwerk van de makelaardij voor de praktische zaken. Ook tijdens de bezichtigingen werd er altijd goed gecommuniceerd over hoe het ging en wat we konden verwachten. Tijdens het onderhandelen was de begeleiding onverminderd prettig. Het is voor mij duidelijk dat we een goede keuze hebben gemaakt met Het Betere Boerenerf om ons huis te verkopen.
Office details
7711 DA NIEUWLEUSEN
- Mo08:30 - 17:00
- Tu08:30 - 17:00
- We08:30 - 17:00
- Th08:30 - 17:00
- Fr08:30 - 17:00
- SaClosed
- SuClosed
Social media